Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, kentin dört bir tarafında alt ve üst yapı çalışmalarının devam ettiğini belirterek, Yozgat’a değer katma gayretinde olduklarını söyledi. 
Hava şartlarını en iyi şekilde değerlendiren Yozgat Belediyesi, şehir genelinde yürüttüğü yol yapım ve yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Yozgat Belediyesi, sıcak asfalt serim çalışmalarına hazırladığı plan ve program kapsamında devam ediyor. 
Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığını fırsat bilen Belediye ekipleri sıcak asfalt çalışmalarını kent merkezini birbirine bağlayan bölgelerde sürdürüyor.  
Yozgat Belediyesi tarafından yol yapım çalışmaları ile kenar mahallelerin ulaşım ile ilgili sorunları çözülüyor. Belediye Başkanı Celal Köse, “Yaptığımız ömürlük yollarla vatandaşlarımıza güvenli ve konforlu ulaşım imkanı sunmaya devam ediyoruz” dedi.
Yozgat Belediyesi ‘Şehir merkezinde eşit hizmet’ anlayışı doğrultusunda kent genelinde yol yapım çalışmalarına devam ediyor. Ekiplerin yoğun çalışması ile her noktaya ulaşılarak vatandaşların ulaşımla ilgili sorunları çözülüyor. 
YOLLAR YENİLENİYOR 
Yozgat Belediyesi, yaptığı yol çalışmaları ile sadece şehir merkezinde yaşayanların değil, mahallelerde yaşayan vatandaşların da hayatını kolaylaştırdı. Şehrin her bir noktasında altyapı ve asfalt çalışmaları tüm hızıyla sürerken, ana arterler yenileniyor. 
Yozgat Belediyesi, kentin dört bir yanında asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor. Kent Merkezi mahallerde asfaltlama gerçekleştiren belediye ekipleri, asfalt ve yol konusunda eksikleri tamamlamak için yoğun çaba harcıyor. Yozgat’ta vatandaşların yaşam kalitesini daha da yükseltecek çalışmalar ile taraflı tarafsız her kesimin beğenisini alan Yozgat Belediyesi, sadece kent merkezinde değil, kente uzak mahallelerin yollarını da aynı titizlikle yapıyor. 
MODERN YOLLAR 
İNŞA EDİLİYOR
 Yozgat Belediyesi, vatandaşların daha güvenli ve konforlu ulaşım sağlamaları için üst yapı çalışmalarına süratle devam ediyor. Yozgat’ta yeni imara açılan yollar sıcak asfaltla kaplanıyor. 
Belediye Başkanı Celal Köse, daha modern bir Yozgat için çalışmaya ve üretmeye devam ettiklerini söyledi. 
Hava şartları elverdiğince ekiplerin sahada gece-gündüz demeden yoğun çalıştığını belirten Başkan Köse, herkesin yaşamaktan keyif alabileceği bir Yozgat inşa etmeye devam ettiklerini vurguladı.
Alt yapı çalışmalarının yanı sıra üst yapıya da ağırlık verdiklerine değinen Başkan Köse, kentin her bölgesinde modern yollarla donattıklarını ifade etti. Yozgat’ın geleceği için belirledikleri hedef ve vizyon doğrultusunda birbirinden önemli projelere hayat verdiklerini dile getiren Başkan Köse, bir çok alanda hizmet ürettiklerine vurgu yaptı. Kent merkezinde bir çok bölgenin altyapısının hazırlanıp, temel malzemelerinin yapıldığını belirten Başkan Köse, “Amacımız halkımızın yaşam kalitesini artırmak, ulaşımını kolaylaştırmak, araçların giderlerini azaltmak ve halkın ürünlerini satacağı noktaya zedelenmeden, örselenmeden ulaştırmasını sağlamak. Halkımızdan aldığımız memnuniyet de zaten amacımıza ulaştığımızı gösteriyor. Yol çalışmalarımız ve belediyemizin diğer hizmetleri devam edecek” dedi. 
ASFALT MESAİSİ 
Kentin ihtiyaçları gözetilerek gerçekleştirilen yol yapım hizmetleri kapsamın da, mevsim koşullarının etkisiyle bozularak deforme olan, can ve mal güvenliğini olumsuz etkileyecek yollar, kullanıma uygun hale getirilip iyileştirilerek, sıcak asfaltla kaplanıyor. Kentte yaz aylarında yoğunlaşan asfalt mesaisi, mevsim şartları elverdiği sürece yıl boyunca devam ediyor. Belediye Başkanı Köse, “Asfalt çalışmalarımız kentin her bölgesinde sürüyor. Asfalt ekiplerimiz kentin dört bir yanında asfalt dökümü, bakım-onarım ve yenile me çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Biz de sık sık çalışmaları yerinde incelemeye gayret gösteriyoruz. Aşırı kullanımdan dolayı bozulan yollarımızı daha prestijli hale getirmeye devam edeceğiz. Bu anlamda bize ulaşan, yönlendiren, taleplerini ileten tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu. Çevre düzenleme ve altyapı çalışmaları kapsamında, ihtiyaç duyulan alanlar da parke kaplaması ve bordür taşı çalışmaları da gerçekleştiren ekipler, ayrıca yağmur suyu kanallarını yeniliyor. 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi