İnsana dokunan hizmetleriyle gönül belediyeciliğindeki farkını ortaya koyan Yozgat Belediyesi, başlattığı proje, hizmet ve yatırımların açılışlarına hazırlanıyor.  Başkan Celal Köse’nin önderliğinde 4 yıl içerisinde 95 projeyi uygulayan ve 6 projenin de startını veren Yozgat Belediyesi, kentin çehresini değiştirecek projeleri vatandaşlarla buluşturacak.
‘Hizmette Celal’li, Yozgat sevdalı,gönülde dualı, vatandaşı tevazu’ başkan Celal Köse, rutin belediyecilik hizmetleri dışına çıkarak,  turizm, tarım, eğitim, kültür, sanat, spor gibi hemen her alanda Yozgat’a dokunuş gerçekleştirdi.
Daha yaşanabilir bir Yozgat oluşturma hedefiyle çalışmalarına aralıksız devam eden Başkan Köse,  “Bizim en büyük gücümüz; birliğimiz, beraberliğimiz ve milletimizden aldığımız hayır dualarıdır. Derdimiz; millet ve milletimize hizmet etmek. Tevazu, samimiyet ve gayretle Yozgat’a hizmet için durmadan çalışıyoruz. Her alanda yaptığımız hizmetlerle Yozgat’a değer kattık. 7’den 70’e herkesin hayatına dokunacak ve hayatına değer katacak hizmetler ürettik, üretmeye devam ediyoruz” dedi.
Göreve geldiğinden bu yana gönül belediyeciliği ışığında, kentin dört bir yanında adım atmadığı yer bırakmayan Başkan Köse,  “Aşkla çalışan yorulmaz anlayışıyla, gece gündüz demeden şehrimizin bugününe ve yarınlarına değer katma yolunda güçlü adımlar atarak çalışıyoruz. Yozgat’ın geleceğini hep birlikte şekillendiriyor ve söz verdiğimiz gibi birçok projemizin sonuna yaklaşmış bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.
Samimiyet, tevazu ve gayretle gönül belediyeciliğini yerine getirirken, vizyonel projeleri hayata geçirme adına önemli hamleler yaptıklarına değinen Başkan Köse, konuşmaktan çok hizmet ürettiklerini dile getirdi.
YENİ HAL, İŞ VE YAŞAM MERKEZİ
Belediye Başkanı Köse, Yeni Hal, İş ve Yaşam Merkezi’nde çalışmaların devam ettiğini belirterek, . “Şehrimizin vizyonunu değiştirecek, hemşehrilerimizin yaşam merkezi haline gelecek projemizde sona gelindi. Büyük Cami Çevre Düzenlemesi ile entegre bir şekilde Yozgat’ımızın çehresini değiştirecek olan projemiz hayata geçtiğinde 4 Bin metrekare kapalı alana sahip zemin artı 2 kattan oluşan şehrimize yakışır bir kompleks ortaya çıkacak. Yeni Hal, İş ve Yaşam Merkezimiz, bir yandan şehrin ticaretine katkıda bulunurken diğer yandan sosyal donatıları ile hemşehrilerimizin yaşam merkezi haline gelecek” dedi.
MİLLİ İRADE PARKI, KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ
Başkan Köse, Yozgat’ın geleceğine yönelik projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, Kreş ve Gündüz Bakımevi çalışmalarında sona geldiklerini söyledi.
Başkan Köse, “Yozgat Milli İrade Parkı Kreş ve Gündüz bakımevi çalışmaları devam ediyor. 562,68 metrekarelik ilk projenin yüzde 60’lık bölümü tamamlandı. Yaptığımız projeler ile çok yakında Yozgat halkımızın hizmetine sunulacak” ifadelerini kullandı.
ASFAL SERİMİNDE REKOR
Belediye Başkanı Köse, Yozgat’ta asfalt seriminde rekor kırdıklarını aktardı. Başkan Köse, “132 bin 396 ton serimi gerçekleştirdik. Şehrimizin birçok noktasında altyapı çalışmalarımız devam ederken çalışmaların tamamlandığı bölgelerimizde asfalt serimi ile birlikte üst yapı çalışmalarımızı başlattık” diye konuştu.
ALT YAPIYA 650 MİLYON TL’LİK YATIRIM
Başkan Köse, “Sokak sokak, cadde cadde, ilmek ilmek Yozgat’ın alt yahısını güçlendirdik. Şehrin altına yeni bir Yozgat daha inşa ettik. Şehrimiz genelinde yıpranmış ve kullanım ömrünü tamamlamış 250 kilometre içme suyu hattımızın ve kanalizasyon hattının yenilenmesi için başlattığımız Büyük Altyapı Yenileme Çalışmalarımız hızla devam ediyor. 19 kilometre mesafede bulunan Cemil Çiçek Barajından şehrimize terfi istasyonları aracılığı ile 430 metre yüksekliğe çıkartarak, aylık 12 Milyon TL enerji bedeli ödeyerek şehrimize ulaştırdığımız içme suyumuzun yüzde 67’si yıpranmış ve kullanım ömrünü doldurmuş içme suyu hattından dolayı kayıp kaçak olarak israf oluyordu. Başlattığımız Büyük Altyapı Yenileme Çalışmaları ile birlikte bu israfın önüne geçeceğiz. Asrın Projesi Büyük Altyapı Yenileme Çalışmaları ile birlikte şehrimizin 250 kilometre içme suyu ve kanalizasyon hattını yenileyerek şehrimize asırlar boyu hizmet edecek bir yatırımı gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımızla Şehrimize Hizmet, Geleceğimize Miras BırakıyoruZ” dedi.   YOZGAT BELEDİYESİ