Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda  Yozgat Bozok Üniversitesi'nde öğrenim görecek öğrencilerin 2023-2024 öğretim yılı döneminde ulaşım, barınma ve güvenliğine yönelik tedbirler masaya yatırıldı.
Toplantıya, Belediye Başkanı Celal Köse, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, İl Jandarma Komutanı Albay Nejdet Özcan, İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak ve ilgili kurum müdürleri katıldı.
Yükseköğretim kurumları ve yurtlarda huzurlu eğitim ortamının devam ettirilmesi ve gerekli tedbirlerin alınmasına yönelik uygulamalar masaya yatırıldı.
Toplantıda 2023-2024 Eğitim öğretim dönemi öncesinde yurt kontenjanları, kayıt döneminde ve öncesinde yapılacak çalışmalar, bu konuda takvimin sağlıklı işletilerek öğrencilerimizin mağdur olmaması için hayata geçirilecek çalışmalar görüşüldü.
Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlarda barınmak için 7 bin 784 öğrencinin başvurduğu ve tamamının yerleştirildiği belirtildi.
Öte yandan Vali Mehmet Ali Özkan öğrencilerin güvenli bir ortam içerisinde öğrenim görebilmeleri için tüm kurumların üzerine düşen görevleri hassasiyetle yerine getirmesi ve etkin bir koordinasyon sağlanması gerektiğini söyledi.
Vali Özkan, Yükseköğrenimlerine Yozgat Bozok Üniversitesinde devam eden üniversite öğrencilerinin eğitimlerini en iyi şekilde tamamlamalarını sağlanması için gerekli tedbirlerin alınacağını aktardı. 
Vali Özkan, “Üniversite ile bağlı Yüksek Öğretim Kurumlarında, öğrenci yurtlarında ve çevresinde meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı gerekli güvenlik tedbirleri alınarak gençlerimizin 2023-2024 eğitim döneminde huzur içinde öğrenimlerine devam etmeleri sağlanacaktır. Bu ortamı bozacak, olumsuz durum ve davranışlarla ilgili bütün kurumlarımız ortak işbirliği yaparak bu konuda aksamaya meydan vermeyecektir” dedi.                           SALİH AKGÜL