Toplantıda, meclis salonunda divan başkanlığı için 1 adet teklif yazısı sunulurken, 3 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. 
Yozgat İl Genel Meclisi'nin Mayıs ayı üçüncü birleşim toplantısında gündemin birinci maddesinde, İl Özel İdaresi 2024 mali yılı yatırım bütçesinden merkez ilçeye ayrılan ödenek miktarı ve bu ödeneklerin hangi işlerde kullanılacağıyla ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan rapor sunuldu. Raporu Ümit Şahbaz okudu ve meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi. Bu kararla ilgili detaylar, il genel meclisi toplantısında detaylı bir şekilde ele alındı ve karara bağlandı.
Rapor üzerine bir konuşma yapan Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Ümit Şahbaz, “İl Özel idaresi 2024 yılı yatırım programı bütçesinden İlimiz merkez ilçeye bağlı köylerin Kanalizasyon yapımı için 1 milyon lira, İçme suyu yapım projesine 1 milyon 500 bin lira, kilitli parke yapım projesine 7 milyon lira, 1’inci kat asfalt kaplama projesine 11 milyon lira, 2’nci kat asfalt kaplama projesine 2 milyon lira, güneş enerji yapım projesine 1 milyon 500 bin lira, diğer alt ve üst yapım projesi için 1 milyon lira ve Cari giderler için 968 bin lira olmak üzere toplam da 25 milyon 968 bin lira ödenek ayrılmıştır. Ayrılan bahis konusu ödeneklerden kilitli parke yapımı için ayrılan 7 milyon lira ödenekten 194 bin 175 lirasının Bişek köyü kilitli parke yapımı işinde sarf edildiği, Diğer köy alt ve üst yapı yapım projesi için ayrılan 1 milyon lira ödenekten 30 bin 999 lirasının Akyamaç köyü köy içi istinat duvarı yapımında ihtiyaç duyulan malzemelerim alımında sarf edildiği, cari giderler için ayrılan 968 bin lira ödenekten 125 bin lirasının 1’inci dilim cari gider ve 125 bin lirasının 2’nci cari giderlerde sarf edildiği, diğer ödeneklerden günümüze kadar harcama yapılmadığı, devam eden zaman içerisinde harcamaların yapılacağı komisyonumuzca tespit edildi” ifadelerini kullandı.
Yozgat İl Genel Meclisi'nin Mayıs ayı üçüncü birleşim toplantısında gündemin ikinci maddesinde, Akdağmadeni ilçesinde bulunan spor tesisleri ve halı sahaların genel durumlarıyla ilgili Gençlik Spor ve Turizm Komisyonu tarafından hazırlanan rapor sunuldu. Rapor, Komisyon Başkanı Ahmet Yılmaz tarafından okundu ve meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi. Bu kararla ilgili detaylar, toplantıda detaylı bir şekilde ele alındı ve karara bağlandı.
Komisyon Başkanı Yılmaz yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Akdağmadeni’ne bağlı spor kompleksi ve tesislerinin 1992 yılında yapılmış olduğu tesislerin içerisinde kapalı spor salonu, stat, halı saha tesisi ve gençlik merkezi ile yüzme havuzunun bulunduğu görülmektedir. Salon içerisinde bulunan idari kısım binasının bakım ve onarıma ihtiyacının olduğu, kapalı salonun da gençlerin ihtiyaçlarına cevap verecek kapasitede olmadığı, Spor salonunda doğalgaz dönüşümüne ihtiyaç olduğu ve geçilmesinde fayda sağlanacağı görülmüştür. İlçede basketbol, voleybol, güreş, atletizm ve Plates gibi spor dallarında tesislerde öğrencilere hizmet verildiği alınan bilgiler ve yerinde yapılan incelemelerden anlaşıldı.” HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi