Yozgat Belediyesi Çamlık Lokantası’nda gerçekleştirilen programda Nagihan Köse, kadınlarla işaret diliyle konuştu. Oldukça samimi ve hoş anların yaşandığı programda işitme engelli kadınlar geceden memnun ayrıldı.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse, 8 Mart Kadınlar Günü’nde İşitme Engelli Kadınları unutmadı.  Eşi Celal Köse ile birlikte her zaman vatandaşın yanında olan ve tüm ihtiyaçlarını karşılamak için çaba gösteren Nagihan Köse anlamlı ve vefalı bir program gerçekleştirdi. Yozgat’ta bulunan işitme engelli kadınları ağırlayan Nagihan Köse, işaret diliyle anlaşarak hem taleplerini aldı hem de dertlerini dinledi.
İşitme engelli kadınlarla tek tek ilgilenen ve samimi diyaloglar kuran Nagihan Köse,  işitme engelli vatandaşlarla bol bol sohbet etti ve kendileri hatıra fotoğrafı çektirdi.
Nagihan Köse, “Belediye olarak engelsiz bir şehrin temini adına büyük bir hassasiyet taşıyoruz. Dezavantajlı olarak nitelendirdiğimiz vatandaşlarımızın, dezavantajlarını ortadan kaldıracak projeleri hayata geçirmeyi bir ilke olarak kabul ediyoruz” dedi.
Nagihan Köse, çeşitli engellerine rağmen hayat mücadelesi veren, ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde yer alan engelli vatandaşların her zaman yanlarında olacaklarına değinerek, 8 Mart Kadınlar Günü dolasıyla ilk kez işitme engelli kadınlarla buluştuklarına vurgu yaptı. İşitme ve farklı engellere sahip olan vatandaşlara yönelik yeni projeler gerçekleştirdiklerine değinen Nagihan Köse, Yozgat Belediyesi’ne ait sosyal tesislerde engelli vatandaşlar için indirim uygulandığını da hatırlattı.
                   ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi