İl Müftülüğü toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte, gençlik hizmetleri de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda sunulan manevi danışmanlık hizmetlerinin ele alındığı bildirildi.
Toplantıda, üniversitelerin yeni eğitim öğretim döneminin başlaması öncesinde Kredi Yurtlar Kurumu öğrenci yurtları, ceza infaz kurumları, denetimli serbestlik kurumları ve sevgi evlerinde görev yapacak manevi danışmanların sunacağı hizmetin daha etkili bir şekilde nasıl sağlanabileceği konusunda istişarelerde bulunuldu.
İl Müftüsü Ali Gülden'in başkanlığını yaptığı toplantıya, İl Müftü Yardımcısı Aybala Tuğba Uzuner, Şube Müdürleri, Vaizler, Din Hizmetleri Uzmanları ve manevi danışmanlar katıldı. Toplantı, manevi danışmanların görevlerini daha etkili bir şekilde yerine getirmeleri ve topluma daha fazla katkı sağlamaları amacıyla düzenlenmiştir.
Yozgat İl Müftülüğü, din görevlileri aracılığıyla toplumun çeşitli kesimlerine manevi rehberlik ve destek sunarak toplumsal huzurun ve dayanışmanın güçlenmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.                                  HABER MERKEZİ