Öğrencilerin verimli vakit geçirmelerini amaçlanırken, 5 hafta sürecek olan Yaz Okulunda öğrenciler hem Kuran’ı Kerim öğreniyor hem spor aktivitelerinde bulunacak. İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şube Başkanı Nurullah Nurdoğan, bu yaz okulunun 24 Haziran-26 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştireceklerini söyledi. 
Şube Başkanı Nurdoğan, 8 -14 yaş arası Kız ve Erkek çocukların hafta içi yaz okuluna katılabileceklerine değindi.  Nurdoğan, geleceğin gençliğinde ahlakıyla, maneviyatıyla ve bilgi birikimiyle yer alıp, çevresine farkındalık katacak faydalı bireyler yetişmesine katkı sağlamayı amaçladıklarını aktardı. 
Yaz okullarıyla çocukların tatillerini dolu dolu geçirmelerini hedeflediklerinin altını çizen Nurdoğan, “Gençler; çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir yaz okulu yaşayacaklar. Yaz okulları süresince oyunlar oynayacak, arkadaşlık ve kardeşlik bağlarını güçlendi recek olan çocuklarımız nezih ortamlarda eğlenerek öğrenecek, tatillerini de hoşça geçirip unutulmayacak anlarını Cemiyet Yaz Okulu’nda yaşayacaklar.  Yaz okulunda; Kur'an-ı Kerim, Peygamberler Tarihi, Ahlak Dersleri, Sahabe Hayatları, Satranç, Masa Tenisi, Sinema, Tiyatro, Gezi ve Piknik gibi birçok eğitim ve etkinlik olacak” dedi.
                             SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi