İstanbul Yozgatlılar Yozgatlılar Federasyonu ve Yozgat Vakfı yönetimi Yozgat’ta bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ankara’da siyasilere ve üst bürokratlara yönelik düzenlenen programın ardından Yozgat’a gelen İYF heyeti gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Reşit Ünal ve Sorumlu Yazıişleri Müdürü Çetin Mermertaş ile bir süre sohbet eden İYF heyeti, bugüne kadar sağlanan destek ve katkılardan dolayı teşekkür ettiler.
Yılmaz, Yozgat’a bağlı olduklarını belirterek,  Yozgat ile ilgili her türlü konuya katkı sağlamaya çalıştıklarına vurgu yaptı. 
Yozgat’ı ve Yozgatlıyı daha diri ve ayakta tutmanın gayreti içerisinde olduklarını belirterek,  işlerin dernek kurmakla ve bir araya gelmekle bitmediğini, somut eylemler ortaya çıkarmak olduğunu ifade etti.
Genel Başkan Yılmaz, " İYF olarak Türkiye'nin en büyük STK'sıyız.   Her zamanki gibi  sporun ve sporcunun yanındayız.  Sadece STK değil sporda kültür ve sanatta sağlıkta her alanda faaliyet gösteren bir kuruluşuz. Bu gücü siz değerli başkanlarımızla, bürokrasimizle, siyasetçilerimizle, Yozgatlı işadamlarımızla birlik ve beraberlik içinde başardık.  STKcılık her babayiğidin harcı değil. İYF olarak Yozgat ile ilgili her alanda tüm görüşmelerde İYF olarak  bizler varız. Biz birlikte var olduk ve var olmaya da devam edeceğiz" dedi.
Paylaşarak ve birlik olarak büyümeye devam edeceklerini, bu bilinçle hareket ettiklerine vurgu yapan Yılmaz, farklı proje çalışması içine girdiklerini, Yozgat ve Yozgatlılar için ortaya koyacaklarını ifade etti.
Yozgat’ta bir iş, bir hizmet etmek için bazı noktaları aşması gerekiyor, aksi halde size her türlü duvarı ördüklerini dile getiren Yılmaz, ‘Yozgat’ta bir zihniyet devrimine ihtiyaç var. Herkesin düşüncesi farklı olabilir ama siyasi bağlantı kurularak diğer ana yapılar zayıflatılmaya çalışılıyor. Yozgat ile ilgili her türlü konuya katkı sağlamaya çalışıyoruz. Memleketimizle ilgili her konuda inisiyatif almak, katkı sağlamak istiyoruz. Spora, siyasete, eğitime katkı sağlamak istiyoruz. Bizim ilk görevimiz bulunduğumuz bölgedeki insanlarımıza katkı sağlamanın yanı sıra fazlasını da buraya aktarmak için çaba sarf ediyoruz. Kendi memleketimiz için sorumluluk almak, işbirliği yapmak ve destek vermek istiyoruz. Amacımız bundan sonraki dönemlerde de aynı bilinçle hareket ederek, Yozgat ve Yozgatlı için elimizi taşın altına koymaktır. Birlikte hareket eder, işbirliği içerisinde çalışırsak önümüzdeki dönemde her alanda çok daha iyi çalışmaların olacağına inanıyoruz’’ şeklinde konuştu.
Yozgat’ın ekonomik, sosyal, kültürel konularının yanı sıra ortak hareket ederek iş birliği oluşturma çabasında olduklarının altını çizen Yılmaz, spordan eğitime, kültürden sosyal faaliyetlere kadar bir çok alanda yer aldıklarını vurguladı.
Yozgatlı üniversite öğrencilerine burs imkanı sağladıklarına değinen Yılmaz, yeni dönem için burs başvurularını da almaya başladıklarını belirtti.
Ziyarette Başkan Ahmet Yılmaz’ın, Mustafa Dikkatli, İbrahim Bulut, Nuri Altan, Tarık Şahin, Süleyman Saçan İrfan Arslan, Uğur Akkaya yer aldı.
                                  SALİH AKGÜL