Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü görevlilerine yapılan eğitimde, geçiş üstünlüğüne sahip araçlar, geçiş üstünlüğü hakkının kullanımı, personelin karıştığı özel ve resmi araç trafik kazalarının önlenmesi, emniyet kemeri kullanımı, hız limitlerine uyulması ve genel trafik kuralları hakkında bilgilendirme yapıldığı ifade edildi.
Yozgat İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi “ Çalatlı Hüseyin Saffet Çoşkun İlkokul/Ortaokulu öğrencilerine yönelik yapılan eğitimde ise yaya geçitlerinin kullanılması, trafik güvenliği ve kuralları, emniyet kemerinin kullanımı ve önemi, servis aracına binme ve inmede dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verildiği belirtildi.
Boğazlıyan 112 Acil Sağlık Hizmetleri görevlilerine ise olay yerinde dikkat edilmesi gereken hususlar ve bulgu ve delil güvenliği hakkında seminer verildi.
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı olarak, kamu kurum ve kuruluşları ile toplumun tüm kesimlerine yönelik eğitim ve seminer faaliyetlerine devam edeceklerini belirten açıklamada, bu tür faaliyetlerin kamu yararına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirildiği vurgulandı. 
Kamuoyuna duyurulur.” İfadelerine yer verildi.                              HABER MERKEZİ