Yozgat’ta geçtiğimiz hafta Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde gerçekleştirilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimlerinin ardından kurulları icra komiteleri başkanlarını ve başkan yardımcılarını da seçti. Listelerin kesinleşmesinin ardından Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeleri yapılan ilk gündemli toplantıda kendi aralarında başkan ve başkan yardımcılarını seçerek görevlerine başladı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) öncülüğünde, oda ve borsaların bünyesinde yapılandırılan ve 81 ilde faaliyetlerini sürdüren TOBB Yozgat İl Kadın ve Genç Girişimciler İcra Komitesi Üyeleri başkan ve başkan yardımcıları seçimini yaptı.
Ticaret ve Sanayi Odası’nın koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren  TOBB İl Kadın ve Genç Girişimciler İcra Komitesi Üyeleri başkan ve başkan yardımcılarının seçileceği gündem maddesiyle ilk toplantısı Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası’nda gerçekleştirdi.
Yapılan seçimlerin sonunda ise TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanlığına Hatice Sarı Öçal, Başkan Yardımcılıklarına Nevin Özaydın Özışık seçilirken, TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanlığına Davuthan Ekici, Başkan Yardımcılıklarına ise Osman Köksal ve Harun Güneş seçildi.
TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hatice Sarı Öçal, birlik ve beraberlik içinde girişimcilik ekosistemini geliştirerek yeni girişimcilerin önünü açmaya yönelik hizmetlerde bulunmayı hedeflediklerini ifade etti.
TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Davuthan Ekici ise genç girişimcilerin 
 Yozgat  Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Taylan Alakoç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 2007 yılında Kadın Girişimciler Kurulu, 2009 yılında da Genç Girişimciler Kurulu kurulduğunu hatırlattı.
 Türkiye’nin gelişme ve ilerlemesine büyük katkı sunan kurulların çok başarılı projelere imza atacağına inandığını dile getiren Alakoç, “Gerçekleştirilen bu seçimlerle göreve gelen kıymetli kadın ve genç girişimcilerimizi canı gönülden tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
                   SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi