Yozgat’ta Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse’de hem eşine destekçi oluyor hem de projelere ilişkin kadınları bilgilendiriyor.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse ev ziyaretleri kapsamında Erdoğan Akdağ Mahallesi ve Mehmet Hulusi Efendi Mahallesi’nde kadınlarla bir araya geldi. Oldukça samimi ortamda gerçekleşen ziyaretlerde Başkan Köse’nin eşi Nagihan Köse,  kadınların talep ve beklentilerini dinledi.
Başkan Celal Köse’ye kadınlardan destek isteyen Nagihan Köse, yeni dönemde başta kadınlar, öğrenciler, gençler, emekliler ve yaşlılar olmak üzere toplumun her kesimine yönelik projeler hazırlandığını ifade etti.
Nagihan Köse, ev toplantısında asrın projesi olarak nitelendirilen alt yapı projesi ile ilgili kadınları bilgilendirdi.
Yozgat tarihinin önemli projeleri arasında olan alt yapı projesinde su borularının yenilendiğini dile getiren Nagihan Köse, Yozgat’ın sağlıksız asbestli borular yerine kaliteli ve sağlıklı boruların döşendiğini ifade etti.
İnsanların sağlığına dokunan önemli projenin belediye tarafından yapıldığının altını çizen Nagihan Köse, su konusunda yaşanan sorunların en iyi kadınlar tarafından bilindiğine vurgu yaptı.
Yeni dönem için de destek isteyen Nagihan Köse, istikrarın sağlanmasının kadınların elinde olduğunu kaydetti.    
Nagihan Köse, ev kadınlarına yönelik evde istihdam modeli hazırlandığını belirterek, nakdi destek sağlanacağına dikkat çekti.
Nagihan Köse, Kadınlara evde istihdam modeli hazırlandığını belirterek, “Belediye bünyesinde bulunan kadın kooperatifince kurulacak sistem ile evinden katkı sağlayacak ev hanımlarına aylık 10 bin TL. nakdi destek sağlanacak.  18-35 yaş arası girişimci gençlere can suyu olacak destek verilecek. Yeni işyeri açacak girişimcilerden işyeri ruhsatı bedeli alınmayacak. İlk 3 ay 10 bin TL’ye kadar kira desteği sağlanacak” dedi. 
                            ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi