Akdağmadeni Belediyesi tarafından ilçede bulunan Kadıpınarı Tabiat Parkı’nda yapılan çevre düzenlemesi çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, “Çalışmamıza ilk olarak Tabiat Parkı yapıldığı günden itibaren atıl durumda olan, çürük raporu verilen inşaat halinde kalarak tamamlanamayan görüntü kirliliği ve tehlike arz eden yapının yıkımı ile başladık. Atıl binanın yıkımı ile ortaya çıkan alana vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte rahatlıkla zaman geçirebileceği kameriyelerimizi yerleştirdik. Kameriyelerin yanına yer ateşini önlemek ve orman yangınlarına sebebiyet verebilecek durumları ortadan kaldırmak için barbekülerin montajı tamamlandı.
Kadıpınarı ana binası önünde bulunan kullanışsız olan teras kısmını baştan aşağı düzenleyerek vatandaşlarımızın ilçe manzarasını rahat bir şekilde izleyeceği kullanışlı ferah bir seyir terası ortaya çıkardık. Ayrıca aydınlatma çalışmalarımızıda tamamladık.” dedi.
Yapılan çalışmalarla Kadıpınarı’nın farklı etkinliklerin düzenlenebileceği bir tesis haline geldiğini de belirten Başkan Yalçın, “Kadıpınarı'nın, vatandaşlarımızın taleplerine karşılık veren bir mekan olması için ilerleyen zamanlarda ana binanın aktif şekilde kullanılması düşüncesindeyiz. Yıllardan beri atıl durumda olan ana binayı aktif hale getirmek için de gerekli çalışmaları yapacağız.” şeklinde konuştu. İHA 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi