Sorgun Devlet Hastanesi, ‘Hastane Hizmetlerinde Kalite Yönetimi’ denetiminden başarıyla geçerek il genelinde birinci oldu.
Sorgun Devlet Hastanesi, her yıl büyük bir titizlikle yapılan ‘Sağlıkta Kalite denetiminden başarıyla geçerek, önceki dönemlere göre kalite puanını yükseltti. Sorgun Devlet Hastanesi,  Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Verimlilik Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri sonucu 97,25 puan alarak, kalitesini tescilledi. 
Sorgun Devlet Hastanesi’nde Sağlık Bakanlığı tarafından 22-23 Mayıs tarihleri arasında hizmet kalite standartları değerlendirmesi yapıldı. 
Sağlık Bakanlığı tarafından hasta bakım kalitesinin optimal düzeyde geliştirilmesi, güvenli bir hasta bakım çevresinin yaratılması, hasta ve çalışanlara yönelik risklerin en aza indirilmesi, kalite iyileştirme ve hasta güvenliğinin sürekliliğinin sağlanması amacıyla gerçekleştirilen ‘Sağlıkta Kalite Standartları’ konulu denetim çalışmalarının sonuçları belli oldu.
Kalite yönetim faaliyetleri kapsamında Hastanelerde yürütülen tüm hizmetleri sürekli olarak gözden geçirip daha iyiye ulaştırarak tüm çalışanların takım halinde hareket etmelerini sağlayıp maksimum düzeyde kaliteli hizmet sunumu hedeflenirken, Sağlık Bakanlığı uzmanları tarafından ölçme ve değerlendirme yapıldığı Sorgun Devlet Hastanesi başarılı bir değerlendirme geçirdi. Acil servisten ameliyathanelere, sağlık ünitelerinden laboratuvar, poliklinik ve idari birimlere kadar her bölümün değerlendirildiği denetlemede, Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi 97,25 puan aldı.
Sorgun Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr.  Ümit Öztürk, kalitede taviz vermez tutumu ile çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürdüğünü  söyledi.
Çalışan ve hasta memnuniyetini ana hedef olarak belirlediklerini dile getiren Öztürk, sağlık hizmeti sunumunda yüksek kaliteye ulaşmanın ancak tüm hastanede personelinin birlikte çalışmasıyla mümkün olabileceğine dikkat çekti. Uz. Dr. Öztürk, “Hastane yönetimi ve hastane personellerimizin özverili çalışmaları meyvesini verdi.
T.C Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş uzman ekipler tarafından 22-23 Mayıs tarihlerinde ‘Hastane Hizmetlerinde Kalite Yönetimi’ denetimi gerçekleştirildi.
Denetimler neticesinde Sorgun Devlet Hastanesi 97,25 puan alarak Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü‘ne bağlı hastaneler arasında her zaman olduğu gibi bu yıl da en yüksek puanı aldı.  Bu sonuçlar; emeklerini esirgemeden, fedakârca insan ve insan hayatına dokunan, dayanışmacı, kararlı ve güçlü bir ekip ruhunun başarısıdır” dedi.
Başhekim Öztürk, Sorgun Devlet Hastanesi ailesi adına, çaba ve gayretlerinden dolayı hastane yönetim ekibine ve hastane personellerine teşekkür etti.                       ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi