Yozgat’ta kanser hastalarının  moral, motivasyonlarının yüksek tutulması,  birlik ve beraberliklerinin sağlanması amacıyla kurulan dernek düzenlediği etkinliklere üyelerini hayatın içerisinde tutuyor.
Yozgat Kanser Hastaları Moral ve Motivasyon Derneği, Hastalara moral ve motivasyon amacı ile bağ bozumu etkinliği gerçekleştirdi. Farklı etkinliklerle hastaları, hasta yakınlarını ve üyeleri bir araya getirmeye başaran dernek,   Yerköy’e  bağlı Kahya Köyünde Hayati Yılmaz’a ait bağda bağ bozumu şenliği düzenledi.
Dernek Başkanı Ayşe Esengin ‘’Bağ bozumu şenliğimizde hasta ve yakınları ile tatlı muhabbet ortamı oluşturuldu. Daha sonra ikramlarda bulunuldu.  Akşam  serinliğinde ise hasta ve yakınlarımız ve davetli misafirlerimiz ile bağa gidilerek üzüm hasadı yapıldı. Hasat edilen üzümler vagonlara yüklendi. Misafirlerimizin ve hasta, yakınlarının da mutlu olduğu moral ve motivasyon bulduğu etkinliğimiz eğlence ile son buldu” dedi.
Farklı bir etkinlik olduğuna değinen Esengin, bu imkanı sağlayan İl Tarım ve Orman Müdürü Tanju Özkaya’ya ,Ziraat Mühendisi Yusuf Aydın’a Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli’ye, Sosyal Güvenlik Kurumu Müfettişi Ömer Yurdagül’e, kendilerine bağının kapısını açan Hayati Yılmaz ve ailesine, her daim derneğe her imkanı sağlayan Belediye Başkanı Celal Köse’ye teşekkür etti. HABER MERKEZİ