Hemşerimiz Milli güreşçi Rıza Kayaalp ve Ünlü isimler çektikleri videolarla Türkiye Diyanet Vakfı’nın 2024 yılı vekaletle kurban kesim programına destek vererek ihtiyaç sahiplerine ulaşılması için hayırseverlere çağrıda bulundu.
Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) 2024 yılı vekaletle kurban kesim programına ünlü isimlerden yoğun destek geldi. Ünlü isimler çektikleri videolarla hayırseverlere çağrıda bulunarak yapılacak kurban bağışı ile başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine bu Kurban Bayramı’nda da ulaşılacağını vurguladı. 
Yozgat’tın gururu Milli güreşçi Rıza Kayaalp “vakfın insani yardım çalışmalarına gönüllü olarak katıldığını vurguladı.
Kayaalp, "Her yıl olduğu gibi bu sene de Türkiye Diyanet Vakfı, başta ülkemiz ve Filistin olmak üzere dünyanın dört bir yanında milletimizin kurban emanetini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Haydi, sen de kardeşlik seferberliğine katıl, kurbanını paylaş kardeşinle yakınlaş." diye konuştu.
TDV’ye kurban vekaleti nasıl verilebilir?
Türkiye Diyanet Vakfı bu Kurban Bayramı’nda Türkiye’de ve 79 ülkede vekaletle kurban kesmeyi planlıyor.
 Kurbanlarını TDV aracılığıyla kestirmek isteyenler www.tdv.org ve bagis.tdv.org web adreslerinden, Android ve Apple store mağazalarından indirilebilen mobil bağış uygulamasından kurban vekaletlerini verebilecekleri gibi il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, din görevlileri, tüm PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla da Türkiye Diyanet Vakfı kurban programına katılım sağlayabilirler. Yurt dışında yaşayanlar ise din hizmetleri müşavirlikleri, ataşelikler, koordinatörlükler ve bu ülkelerdeki cami dernekleri ile din görevlileri vasıtasıyla kurban vekaletlerini verebilirler. HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi