Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti, belediye ve kendisine yönelik iftira kampanyası başlatılarak, itibarsızlaştırılmaya yönelik bir çalışma yapıldığını belirterek, zamanı geldiğinde kimlerin, kimlerle iş çevirdiğini bir bir açıklayacaklarını söyledi.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse,  ‘Dev Adımlarla Dört Yıl Değerlendirme Toplantısında 4 yılda üretilen 95 eser, hizmet ve projelere ilişkin bilgilendirme yaptı. Başkan Köse, yaklaşık 3 saat süren değerlendirme toplantısında son dönemlerde kendisine yönelik yapılan eleştirilere de cevap verdi. Toplantıda adeta meydan okuyan ve sert mesajlar veren Başkan Köse, kimseyi muhatap almadıklarını ve memlekete olan borçlarını ödeme gayretinde olduklarını ifade etti.
İFTİRA EDENLER 
KARŞILIĞINI BULACAK
Başkan Köse, göreve geldikleri günden itibaren eleştirilere maruz kaldıklarına vurgu yaparak, vatandaşların kendilerine verdikleri hizmet sorumluluğu nedeniyle bugüne kadar karşılık vermediklerini belirtti.
İftiraların ve eleştirilerin dozunun aştığının altını çizen Başkan Köse, bunu yapanların karşılığını bulacaklarını dile getirdi.
Başkan Köse, “Bizleri yıpratmaya çalışıyorlar. Partimizi, bizi, şahsımızı. Sizden olmayanlara iftira ederek eziyet sanırsınız. Yozgat’ın 32’ci Belediye Başkanı oldum. Geldiğim zaman sordum kaçıncı sıradayım diye  32’ncisin dediler. 33 yolda geliyorum dedim. O kadar basit. Vatandaş bize oy verirken işler yap, eser yap, hizmet yap dedi. Benim de hakkımı  koru dedi tüyü bitmemiş, yetimin hakkı var bunda dedi.  Onu da koruma vazifesi sana dedi. Biz de göreve geldiğimiz günden itibaren verilen emaneti korumanın gayretinde, hizmet etmenin, proje üretmenin, yatırım yapmanın çabasında olduk. Yozgat’ta hizmet için devam edeceğiz” dedi.
DEVLET HER ŞEYİ BİLİYOR
Başkan Köse açıklamasında daha sonra şunları kaydetti:
“Kim ne derse desin,  ki ne yaparsa yapsın,  kim konuşursa konuşsun, devlet büyük, devlet hepsini biliyor, hangi  bilgisayardan veri yazıldığını,  kimin ne konuştuğunu,  kimin neleri servis ettiğini devlet biliyor,  yeri geldiği zaman bunlarıda açıklar Devletimiz.”
BAŞKAN KÖSE’YE YOĞUN DESTEK
Öte yandan toplantının sonunda AK Parti İl başkanı Yusuf Başer, AK Parti Yozgat Milletvekili  Süleyman Şahan, İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, AK Parti teşkilat üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar ortaya konan hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.
                      ÇETİN MERMERTAŞ