Sezona Play-Off parolası ile başlayan Kıta Logistic Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü lige kötü bir başlangıç yapmasına rağmen ilerleyen haftalarda toparlanarak ligin ilk yarısın 4’üncü sırada tamamlamıştı. Ligin ikinci yarısına da iyi bir başlangıç yapan temsilcimiz Kıta Logistic Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü son haftalarda beklemediği puan kayıpları yaşayınca bir anda kendini alt sıralarda buldu. Geçtiğimiz hafta konuk ettiği Kırşehir Belediyespor ile berabere kalarak Play-Off umudunu son haftaya taşıyan kırmızı siyahlı ekip deplasmanda Hammerjack Şahinbey Nurdağıspor’u yenmesine karşılık Sivas’tan gelen haber ile umutlarını bir sonraki sezona bıraktı. 
Gaziantep Gazikent Spor Salonu’nda oynanan müsabakanın ilk yarısı karşılıklı atılan goller ile geçti. İki takım da etkili bir oyun ortaya koyunca müsabakanın ilk yarısı 20-20 berabere tamamlandı. Müsabakanın ikinci yarısında rakibi Hammerjack Şahinbey Nurdağıspor’a karşılık biraz daha etkili oynayan temsilcimiz Kıta Logistic Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü öne geçmeyi başardı ve müsabakayı 44-42 kazandı. 
Gaziantep Gazikent Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı Tuğba Ayyıldız, Fatma Arı hakem ikilisi yönetti. Ev sahibi Hammerjack Şahinbey Nurdağıspor’da Ümran Tosun attığı 12 gol ile takımının en skorer ismi olurken, Yağmur Toprak Kavuştu 7, Kezban Taş, Seray Şahin, 6, Zelal Karataş 5, Songül Fırat ve Melda Karakurt ise 3 gol attı. Kıta Logistic Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü’nde Hilal Doğan 12 gol ile takımının en golcü ismi oldu. Atiye Gülseven, Rümeysa Atik 10, Semanur Buse Baran 4, Ela Hüzmeli, Nurşen Aydın 3, Emine Akyüz, Sudenaz Kıyga 1 gol attı. Hammerjack Şahinbey Nurdağıspor’da Ümran Tosun, Elif Nisa Erdoğan, Kezban Taş, Seray Şahin birer kez iki dakika cezası aldı. Kezban Taş ve Zelal Karataş ise sarı kart gördü. Kıta Logistic Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü’nde Sudenaz Kıyga, Atiye Gülseven, Ela Hüzmeli, Nurşen Aydın, Semanur Buse Baran, Rümeysa Atik, Hilal Doğan birer kez iki dakika cezası alırken, Emine Akyüz ve Sudenaz Kıyga sarı kart gördü. 
Kıta Logistic Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü aldığı bu galibiyet ile puanını 15’e yükseltti. Ligi 5’inci sırada tamamladı. 
                                             Haber Merkezi
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi