Bölgesel Amatör Lig (BAL) 11’inci Grubunda  sezonun tamamlanmasına üç hafta kala en yakın rakibinin 5 puan önünde liderliğini sürdüren Yozgat Belediyesi BozokSpor, hafta sonu kendi saha ve seyircisi önünde Hacılar Erciyes ile karşı karşıya gelecek. 
BAL Ligi 11’inci Grubunda  mücadele eden temsilcimiz Yozgat Belediyesi Bozokspor Malatyaspor’u deplasmanda 2-0 mağlup ederek şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı.
Ligin bitimine üç hafta kala en yakın rakibiyle aradaki puan farkını 5’e çıkaran Bozokspor’da şampiyonluk şarkıları söylenmeye başlandı. 
Malatya maçını geride bırakan Kırmızı siyahlılar şampiyonluk havasına girdi.  Kırmızı siyahlı futbolcular Yozgatlıları siyah beyazlı bayrakları çıkarıp şampiyonluğa yürüme çağrısında bulundular.
TEK YÜREK OLALIM
BAL Ligi’nde emin adımlarla  ilerleyen Yozgat Belediyesi Bozokspor, şampiyonluk yolunda bir engeli daha geride bıraktı. 
Kente, uzun süreden beri beklediği heyecan ve coşkuyu yeniden yaşatan Bozokspor, deplasmanda Malatyaspor’u  geçerek şehri havaya soktu.
Yozgat, uzun yıllar sonra Profesyonel liglerde temsil edilmeye başlanacak. Bu zorlu sürecin ardından yaşanacak şampiyonluk coşkusu için  Yozgat’ta herkesin tek yürek halinde Pazar günü oynanacak karşılaşmada el ele, kol kola ve gönül gönüle bir arada olması bekleniyor.
Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan, Ethem Sedef, Lütfullah Kayalar,  Vali Mehmet Ali Özkan, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar ve protokol üyeleri başta olmak üzere tüm siyasiler, STK temsilcileri tribünde yer alarak Yozgat birlikteliğini yansıtmalı.
DIŞ SAHADA 
DÜZENLEME YAPILMALI
Yozgat uzun yıllar sonra yeniden büyük coşkuya hazırlanırken, Bozok Şehir Stadı Dış Sahasının da düzenlenmesi gerekiyor. Özellikle şampiyonluk maçında takımlarına destek için taraftarların gelecek olması nedeniyle hazırlıklar yapılmalı. Valilik ve belediye başta olmak üzere ilgili kurumların karşılaşma için hazırlıklarına şimdiden başlamaları gerekiyor.
Emniyet ekiplerinin de şampiyonluk maçı olmasını ön planda tutarak daha hassas hareket ederek, taraftarlara destek vermeliler.
Dış sahanın güney tarafındaki kale arkasına taraftarların alınması ve geçici bir tribün oluşturulması için de planlama yapılmalı.
MAÇA DAVET
Maçı kazanması halinde şampiyonluğunu ilan edecek olan kırmızı siyahlı kulübün Başkanı Celal Köse, yüreği Yozgat için çarpan tüm vatandaşları şampiyonluk maçına davet ettiklerini söyledi.
Sezon başında şampiyonluk parolasıyla lige başladıklarını belirten Başkan Köse, “Bu hafta sonu artık şampiyonluk maçına çıkacağız. Futbolcularımız sahada yüreklerini ortaya koyarak mücadele ederken taraftarlarımızda gerek deplasmanda gerekse kendi sahamızda bizlere tribünde büyük destek verdiler. Tüm taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Artık ligin sonuna geldik. Bizim için şampiyonluk maçı olan Hacılar Erciyes maçına yüreği Yozgat için çarpan tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz. Pazar günü saat 14.00’da stadı doldurarak takımımıza 90 dakika destek verelim. Geldiğimiz noktaya hep birlikte mücadele ederek geldik. İnşallah son 90 dakikayı da galibiyetle tamamlayarak şampiyonluk kupasını hep birlikte kaldıralım” dedi.
                             ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi