Yozgat İl Müftülüğüne bağlı Kur'an Kursu'nda öğrenci ve Kur’an kursu öğreticilerine yönelik iftar programı düzenlendi.
İl Müftüsü Ali Gülden hafızlık Kur'an kurslarındaki öğrenciler ile iftar programında bir araya geldi. 
Fransa Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Derneklerinin katkılarıyla yapılan iftar programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İftar yemeğinin ardından Fransa Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Dernek Başkanları sayın Kadir Türkoğlu, Mahmut Çoban ve Muammer Salif Duygu selamlama konuşmalarını gerçekleştirdi. 
Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Dündar'ın da katıldığı programda İl Müftüsü Ali Gülden yaptığı konuşmada, "Hafızlık eğitimi verilen kurslarımızın kıymetli öğretici ve öğrencileri ile böyle maneviyat dolu bir sofrada buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri bu güzel sofrada buluşturduğu için Fransa Bordo DİTİB Dernekleri ve yönetimine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 
Öğrencilerin Kuran’ı Kerim okuyup yemek duasını yaptığı programa Bölge Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu, İmran Hafızlık Kız Kur'an Kursu ve Bilal Şahin Hafızlık Kur’an Kursu öğretici ve öğrencileri katıldı. Program sonrası Kur’an kurslarımızın hazırladığı hediyeler İl Müftüsü Ali Gülden ve İlahiyat Fakültesi Dekanı sayın Prof. Dr. Abdulkadir Dündar tarafından Fransa DİTİB Dernek başkanlarına takdim edildi.
                        HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi