TDV Yozgat Şubesi, yaklaşan kurban bayramı öncesinde vatandaşları bağışlar konusunda bilgilendirmeye devam ediyor. 
Kurban bayramına sayılı günler kala Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi vekaletle kurban çalışmalarına hız verdi. Çapanoğlu Cami ve Cumhuriyet Meydanı PTT önündeki stantlar ile kurban bağışlarını almaya devam eden TDV Yozgat Şubesi, Valilik içindeki kurumlara kurban bağışı broşürü dağıtarak çalışanları bilgilendirdi.
Valilik içindeki kurumlara broşür dağıtımı yapan Hac ve Umre Şube Müdürü Yusuf Özel, Din Hizmetleri Uzmanı Erhan Aydoğdu, TDV Uzman Yardımcısı Emrah Yadigar İşkur, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'na da TDV Kurban bağışı tanıtım broşürü dağıtımı ve bildilendirmesi yaptı.
Türkiye Diyanet Vakfı güvencesiyle vekalet yoluyla kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlar için; yurt içinde vekaletle kurban kesim bedeli 11 bin 750 Türk Lirası, yurt dışında vekaletle kurban kesim bedeli ise 4 bin 750 Türk Lirası olarak belirlendi.
Vekaletle kurban bağışı yapmak isteyen vatandaşlar başvurularını il ve ilçe müftülükleri üzerinden veya tdv.org.tr ve bagis.tdv.org adreslerinden de çevrim içi (online) olarak da yapılabilecek.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi