Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü vatandaşlara kurbanlık hayvanlar hakkında daha kolay ve hızlı bilgi edinebilmelerine yarayan 'Tarım Cebimde' uygulamasını hatırlatırken, uygulama ile sadece üç adımda kurbanlık hayvanlar hakkında detaylı bilgiye ulaşılabileceği belirtildi.
Kurbanlık hayvan alım sürecinde vatandaşların daha bilinçli ve güvenli tercihler yapılabilmesini sağlayan Tarım Cebimde uygulaması sayesinde kurbanlık hayvanların küpe numaraları girilerek büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarla ilgili detaylara ve aşı bilgilerine ulaşılabiliyor. 
İl Tarım ve Orman Müdürü Tanju Özkaya, uygulamanın kurban bayramı öncesinde büyük bir kolaylık sağlayacağını ifade ederek, tüm vatandaşları bu yeniliği kullanmaya davet etti.
Kurbanlık hayvan alımında güvenli ve doğru bilgiye ulaşmanın her zaman önemli olduğunu  dile getiren Özkaya, Tarım Cebimde uygulaması ile vatandaşların sadece üç basit adımda ihtiyaç duydukları tüm bilgilere ulaşabileceklerini belirtti. İlk adımda uygulamanın indirilmesi ve kurulması gerektiğini, ikinci adımda ise istenilen hayvanın küpe numarasının 'Hayvansal Üretim' bölümünden arama bölümüne girilmesi gerektiğini belirten Özkaya, son adımda ise hayvanın yaşı, türü, ırkı ve aşıları hakkında tüm bilgilerine ulaşılabileceği kaydetti.
                        HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi