Yozgat'ta 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü, Alparslan Türkeş Huzurevi Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Kuşaklar Buluşuyor" programıyla coşkuyla kutlandı. Programa Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, eşi Arzu Özkan Hanımefendi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, Huzurevi sakinleri, ve Gençlik Merkezi öğrencileri katıldı.
Huzurevi sakinleri, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte keyifli bir gün geçirdi. Eğlenceli kutlama etkinliğinde asırlık çınarlar, coşkuyla vakit geçirirken çeşitli ikramlar da sunuldu. Yaşlılar, oyun havaları eşliğinde dans ederek ve keyifli zaman geçirerek bu özel günü kutladılar.
Vali Mehmet Ali Özkan, yaşlılara hitaben yaptığı konuşmada, "Hayat tecrübeleri ile bizlere her zaman yol gösteren ulu çınarlarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nü kutluyorum. 
Bizler sizlerin her zaman yanınızdayız. Dualarınızı bekleriz" dedi.
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, Huzurevi misafirlerinin gününü kutlayarak sağlık ve mutluluklar diledi.
Program, Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibinin Yozgat yöresine ait gösterileri ve diğer etkinliklerle son buldu. Bu özel etkinlik, yaşlıların toplum içindeki değerini vurgulayarak onların yaşamlarına anlam kattı. 
                  HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi