Yozgat Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen toplantıya Ak Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan, Belediye Başkanı Celal Köse, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Soner Can Tufanoğlu, Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi Kenan Şerefli, Ak Parti İl Başkanı Celebi Altuntaş, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Muhammed Ali Gün, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu, Ak Parti Gençlik Kolları başkanı Mücahit Necmettin Doğan, Kurum amirleri, Memur-Sen yönetim kurulları ve üyeler katıldı.
Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi Kenan Şerefli, toplantıda yaptığı konuşmada, Memur-Sen'in kamu görevlilerinin haklarını savunmak ve iyileştirmek için çalıştığını belirterek, "Kamu görevlilerinin sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bu çalışmalarda her zaman desteğimizi esirgemeyen  milletvekillerine teşekkür ediyorum" dedi.
Şerefli, örgütlü gücü büyütmek adına üye çalışmalarını sürdürdüklerini aktararak, “Memur-Sen ailemiz büyük bir aile. Bu ailenin de gücünü üyelerden aldığını hepimiz biliyoruz. Bu bilinçle saha çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Nerede bir haksızlık nerede bir adaletsizlik varsa bizler teşkilat olarak bunlara ses çıkardık, bundan sonra da aramıza katılan yeni arkadaşlarla sesimizi değil, sözümü yükseltmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Soner Can Tufanoğlu, CHP’nin eli ve Anayasa Mahkemesi’nin kararıyla sendika üyesi memurlara ödenen “toplu sözleşme ikramiyesini” iptal etmesi kararını değerlendirdi.
Tufanoğlu, Anayasa Mahkemesi’nin bu kararının önceki hükümleriyle çelişen bir karar ve uluslararası normlara aykırı olduğunu vurguladığı açıklamasında, yıllarca mücadelesini verdikleri “Toplu Sözleşme İkramiyesi”nin iptal edilmesinin kamu görevlileri arasında infiale neden olduğunu ifade ederek, “Bir garabetle karşı karşıyayız” dedi.
Tufanoğlu, CHP ve Anayasa Mahkemesi üyelerinin sorumsuz davrandığını kaydederek, “Memurun, toplu sözleşme ikramiyesinden mahrum bırakılması çabası yanında bir diğer can alıcı sorun, Anayasa Mahkemesi’nin memura, memur sendikalarına ve memur sendikacılığına bakış açısıdır. Mahkeme, üyelik aidatını, sendika ile üyesi arasındaki bağın bir unsuru olarak değil, üyeye yüklenmiş “mali külfet” olarak görmekte, düğmeyi en baştan yanlış iliklemektedir. Mahkemenin gerekçeli kararı hata ve çarpıklıklarla doludur” diye konuştu.
Tufanoğlu, Memur-Sen ailesi olarak sıradan bir sendika ve sendikal hareket olmadıklarına dikkat çekerek, “Memur-Sen kurulduğu günden bugüne gelene kadar hiçbir zaman kuruluş değerlerine sadık kalarak çizgisinden koordinatlarından ödün vermeden yola çıkışındaki ana ilkeleri yol haritası önüne koyarak bugüne kadar yoluna devam etti bundan sonra da hilal ve bilinçle devam edecektir” ifadelerini kullandı.
Memur-Sen Yozgat İl Divan toplantısında AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan, AK Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş, Belediye Başkanı Celal Köse’de birer konuşma yaptı.
                  ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi