Memur-Sen Antalya İl Temsilciliği, Eğitim-Sen Şube yönetimleri, ilçe temsilcileri, kadın komisyonları, Toç-Bir-Sen şube başkanları/il temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, üyeler ve vatandaşların katılımıyla “Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet Yürüyüşü” düzenledi. 
Destek yürüyüşüne Yozgat’tan da youn katılım sağlandı. Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli ve yönetim kurulu üyelerinin yer aldığı yürüyüşte Filistin’e destek verilirken, İsrail kınandı.Antalya Müzesi önünden Cumhuriyet Meydanı’na kadar meşalelerle yürüyen kalabalık, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti. Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, insanlığın, tarihin en kirli savaşlarından biriyle yüz yüze olduğunu ifade ederek, “Bugün Filistin’de insanlık saldırı altında. 
Kaç gündür, o küçük alanda insanlar can pazarında yaşıyor ama bilsinler ki insanın onuru ayağa kalkacak ve İsrail’i yenecek” dedi.
Genel Başkan Ali Yalçın, yaptığı konuşmada, Filistin’de yaşanan katliama karşı seslerini yükseltmek için eylemde olduklarını söyledi. İnsanlığın, tarihin en kirli savaşlarından biriyle yüz yüze olduğunu kaydeden Yalçın, “Hiçbir hukuku tanımayan katil sürüsü insanlığa saldırıyor. Bugün Filistin’de insanlık saldırı altındadır.  Üstelik, sözde uluslararası hukuku tesis edenler, katilin sırtını sıvazlayarak daha da cesaretlendiriyorlar. Amerika, İngiltere, AB ülkeleri Siyonist İsrail’le dayanışma hâlinde. O katil de çocuk kadın demeden daha da hınçlanarak katliamına devam ediyor. Kör bir inanç uğruna, bütün değerler yerle bir ediliyor. Gazze’de hiçbir değeri gözetmeyen bir katil sürüsü. Evet, insanlığın izzetini, onurunu ayaklar altına alıyor” şeklinde konuştu.           HABER MERKEZİ 

Editör: Hakimiyet Gazetesi