YOZGAT'A SELAM
Mersin Üniversitesi’nde akademik eğitimlerini tamamlayarak, mezuniyet coşkusu yaşayan öğrenciler Yozgat’a da gönül köprüsü kurdular. Mimarlık Fakültesi öğrencileri bir araya gelirken, Yozgat’ı da andılar.
Gaziantep, Kahramanmaraş, Çorum, Osmaniye, Sakarya, Adana ve Mersin başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından Mersin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde öğrenim gören öğrenciler, ayak basmasalar da Yozgat’ı yakından tanıdılar.
YOZGAT'I ANLATTI
Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan Eda Asiye Mermertaş, öğrencilere  5 yıl boyunca Yozgat’ı anlattı. 
Yozgat’ın tarihi, turistik yerlerinin yanı sıra kültürel ve sosyal alanlarını hakkında bilgi alan genç mimarlar, en kısa zamanda Yozgat’a gelmeyi planlıyor. Mersin Üniversitesi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde Yozgatlı öğrenci Eda Asiye Mermertaş, arkadaşlarıyla hatıra fotoğrafı çekinirken, Yozgat’a bir kez daha davet etti.
YOZGAT'I MERAK EDİYORUM
Gaziantep’den Mersin Üniversitesi’nde akademik kariyerini tamamlayan Birgül Öztürk, yoğun geçen 5 yılın ardından mezuniyet sevincini yaşadıklarını dile getirdi. 
Birgül Öztürk,  arkadaşı Eda Asiye Mermertaş’tan Yozgat ile ilgili bilgiler aldığını dile getirerek, Yozgat’ı çok merak ettiğini kaydetti.
Birgül Öztürk, “En kısa zamanda Yozgat’a geleceğim. Mersin Üniversitesi’nde oluşturduğumuz kardeşlik, dostluk ve arkadaşlığı da ömür boyu sürdürmek istiyoruz. Biz burada bir aile olduk. Üniversite hayatımız bitiyor. Yeni bir hayata başlıyoruz. Mezun olan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” dedi.
DOSTLUKLAR EDİNDİK
Mersin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan Eda Asiye Mermertaş ise Yozgat’ı yakından görmek isteyen çok sayıda arkadaşı olduğuna değinerek, Yozgat’ta misafir edeceğini kaydetti.
Mersin Üniversitesi’nden 5 yıllık eğitimin ardından mezun olduklarının altını çizen Mermertaş, “Mersin’de öğrenim gördüğüm süre içerisinde farklı kültürleri yakından tanıma fırsatını yakaladım. Arkadaşlarım bana kendi memleketlerini anlattı. Bende Yozgat’ı tanıtma fırsatım oldu. Mersin’de çok güzel arkadaşlıklar edindik. Arkadaşlarıma Yozgat’ı daha yakından tanıtmak için davet ettim” dedi.
                        ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi