Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, Mevlid-i Nebi Haftası ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Şefaatli ilçesinde bir konferans gerçekleştirdi. Konferansa İlçe Kaymakamı Yusuf Ilıca, Belediye Başkanı Av. Müjdat Karaca, Cumhuriyet Başsavcısı V. Rabia Yücekul Bilek, İl Müftüsü Ali Gülden, İlçe Müftüsü Oğuzhan Avcı, kurum müdürleri, din görevlileri ve Şefaatli halkı katıldı.
Konferansın açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Oğuzhan Avcı yaptıktan sonra İl Müftüsü Ali Gülden, "Peygamberimiz, İman ve İstikamet" konulu bir konferans verdi. Gülden, konuşmasında Peygamber Efendimizin hayatını anlama, mesajlarını anlama ve onun izinde istikametimizi yeniden belirleme gerekliliğine vurgu yaptı. 
Mevlid-i Nebi Haftası'nın sadece bir anma değil, aynı zamanda Peygamberimizin hayatını anlama ve onun öğretilerini hayatımıza yansıtma fırsatı olduğunu belirtti.
Gülden, konuşmasında şunları söyledi: "Bu doğum yıl dönümleri aslında bir anma değil, bir anlama meselesidir. Peygamberimizin hayatını anlama, onun mesajlarını anlama, onun evdeki anne, evlat, eş, iş arkadaşı gibi ilişkileri nasıl kurduğunu anlama meselesidir. Rabbimiz, onun yolunda ve onun istikametinde bir ömür sürmeyi hepimize nasip eylesin."
Konferans, din görevlileri ve halkın katılımıyla gerçekleşirken, Peygamber Efendimizin hayatı ve öğretileri hakkında bilgilerin paylaşıldığı etkinlik, katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. 
Mevlid-i Nebi Haftası ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası, din görevlilerinin önemli bir rol oynadığı toplumda İslam'ın doğru şekilde anlaşılması ve yaşanması için farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır. HABER MERKEZİ