Yozgat’ta Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt tarafından "Peygamberimiz, Cami ve İrşat " konulu konferans verildi.
Yozgat Belediyesi Büyük Sinema ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konferansa; Vali Ziya Polat, Belediye Başkanı Celal Köse, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Dündar, Şehit İbrahim Yılmaz Dini İhtisas Merkezi Müdürü Zeki Günbey, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer,, İl Müftülüğü Din Görevlileri ve Yozgat halkı katıldı.
Konferans; Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrası İl Müftüsü Ali Gülden’in açış konuşmalarıyla başladı.
Diyanet İşleri Başkanlığının Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası tanıtımını içeren sinevizyon gösterisinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt "Peygamberimiz, Cami ve İrşat " konulu konferanslarını sundu.
Bozkurt " Dünyada iyiliğin ve iyilerin hakim olması için çalışmak mücadele etmek gerekir. O halde nemelazımcılık bizlere yakışmaz, toplumun tüm kesimlerinin gayret göstermesi gerekir. Camiler birliğimizin ve beraberliğimizin sembolüdür, Camiler İrşat merkezleridir. Günde beş vakit yapılan çağrıya kulak vermemiz gerekir, camilerimize cemaat olmak gibi bir görevimiz olduğunu unutmayalım." ifadelerini kullandı.
Din görevlileri ve Yozgat halkının yoğun katılım sağladığı konferans sonrası İl Müftüsü Ali Gülden, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt'a hediye takdiminde bulundu.
Program İl Müftülüğü’nün koordinesinde Belediye Başkanı Celal Köse tarafından tüm personelimize yönelik Şahin Tepesi sosyal tesislerinde yapılan yemek ikramı ve hayırsever iş insanı Sayın Bilal Şahin’in Din Görevlilerinin hediye takdimi ile sona erdi.

Editör: Haber Merkezi