Yozgat İmam - Hatip Lisesi Mezunları Vakfı tarafından hazırlanan geleneksel " İmam Hatip Lisesi Mezunları Buluşması" Yozgat Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşti. YİMEV’in geleneksel yemekli toplantısında buluşan Yozgat İmam Hatip mezunları okul günlerini anımsayarak  birbirleriyle özlem giderdiler.
Bu yıl 32’incisi düzenlenen geleneksel mezunlar buluşması yoğun ve coşkulu bir katkı ile gerçekleştirildi.
Programa her dönemden ve her yaş grubundan mezunların yoğun bir ilgi ve katılım göstermeleri dikkatlerden kaçmadı. Program farklı iş ve meslek gurubundan mezunların iştirakiyle gerçekleşti.
Mezunlar buluşması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Yozgat İmam - Hatip Lisesi Mezunları Vakfı Başkanı Osman Erdem, geleneksel hale getirdikleri mezunlar buluşmasının bu yıl 32’incisini düzenlediklerini söyledi.
Erdem, "Diğer okullara sahip çıktığımız gibi İmam-Hatip okullarına da sahip çıkacağız. İmam-Hatip okulları benim için her zaman önceliklidir. Dinlerini öğrenme ve öğretme anlamında diğer okullardan çok daha iyi noktadaki okullardır. Mezunlar günümüze katılan tüm hocalarımıza ve İmam Hatip Lisesi mezunlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu.    SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi