Çamlık Milli Parkı'nda gerçekleştirilen etkinliğe Yozgat Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekipleri,  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi, Yeşilay Yozgat Şubesi üyeleri, Tema Vakfı gönüllüleri ve katıldı. 


Çevreye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla gönüllüler milli park çamlıkta temizlik çalışması yapıldı. Gönüllüler -kağıt, plastik, metal, şişe ve sigara izmaritlerini yanlarında getirdikleri çöp torbalarına biriktirdiler. Çevre ve temizlik bilincinin ön plana çıktığı etkinlik, yaklaşık bir buçuk saat sürerken etkinliğe katılan gönüllüler, vatandaşları da çevreye karşı duyarlı olmaları konusunda uyardı.
Plastik, cam, pil gibi atıkların doğada yüzyıllarca yok olmadığına dikkat çeken doğaseverler, “Geleceğimiz için doğayı koruyalım” mesajlarını hep birlikte verdiler. Yozgat Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Hamide Güven, çevrenin önemine dikkat çekti.
Güven, iklim değişikliği ile birlikte atık yönetimi ve çevre bilincinin önem kazandığının altını çizerek, bilinçsiz tüketiminin olumsuz getirisi olan çöp körlüğüne dikkat çekmek amacıyla temizlik çalışması yaptıklarına değindi.
              SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi