Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü  Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nce   Şehit Gökhan Peker Anaokulunda, eğitim gören öğrencilere temel trafik eğitimi verildi. Trafikte yer alan tüm unsurları anlatan ekipler, trafik kurallarına duyarlı, farkındalık sahibi nesiller için trafik eğitimleri sürüyor.
Ekipler, çocuklara trafik kültürü ve bilincini eğlendirirken kazandırıyor.
Öğrencilere yönelik  Genel trafik kuralları,  Yayaların sorumlulukları ve uyması gereken kurallar,  Trafik işaret cihaz ve levhalarının önemi ve anlamı,  Trafik düzeni ile ilgili genel bilgiler,  Bisiklet sürücülerinin sorumlulukları ve uyması gereken kurallar, Emniyet kemeri kullanmanın önemi konularında bilgiler verildi.
Öte yandan minik öğrencilerin trafik polislerine sorular yönelterek meraklarını giderdiği eğitimin sonunda ekipler tarafından minik öğrencilere, oyuncak ve trafik eğitim materyalleri hediye edildi.
Eğitimi veren polisler, Türkiye’deki trafik kazalarının yüzde 98’nin insan hatalarından kaynaklandığını anlatarak, öğrencilerden her zaman trafik kurallarına uymalarını, araçların geçtiği yollarda dikkatli olmalarını, yürürken mutlaka yaya yolunu tercih etmelerini, trafik ışık ve levhalarına mutlaka uymalarını istedi. 
Öte yandan öğrencilere yönelik bilgilendirme faaliyetlerinin devam edeceği açıklandı.
                     SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi