Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Uyum Haftası Etkinlikleri çerçevesinde okulları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.  İl Müdürü Yazıcı, miniklerin okul heyecanına ortak oldu.
Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen okul öncesi, ilkokul 1 ve liselerin 9'uncu sınıflarına yönelik uyum ve rehberlik programı çerçevesinde öğrenciler sınıflarına kavuştu.
11 Eylül 2023 Pazartesi günü tüm okul ve sınıf kademelerinde eğitim öğretime başlanacak. Ortaokul 5.sınıflar ve okula yeni başlayan sınıflara 11-15 Eylül tarihleri arasında sınıf öğretmenleri ve okul rehber öğretmenleri tarafından belirlenen rehberlik uygulamaları yapılacak. Bu çalışmalar günde birer saat olarak planlandı.
İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Kazım Nuran Dokuyucu Anaokulu ile Erdoğan Akdağ İlk-Ortaokulunu ziyaret ederek uyum eğitimi kapsamında okula başlayan okul öncesi ve birinci öğrencilerle bir araya gelerek onların heyecanına ortak oldu.
Öğrencilere başarılı bir eğitim hayatı dileyen Yazıcı okulun yönetici, öğretmen, çalışan ve velilerine yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.
Uyum haftası çerçevesinde planlanan etkinliklerle okula uyum sürecinin hızlandırılacağını belirten Yazıcı, “Eğitim ve öğretim, toplumun aydınlık yarınlarının teminatıdır. Çocuklarımızın geleceği için en iyi eğitimi almaları için elimizden geleni yapacağımıza olan inancımızı koruyoruz. Yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrencilere, öğretmenlere ve velilere başarı, sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim” diye konuştu.          SEVİLAY KAYAASLAN