Yozgat İl Müftülüğü engelli vatandaşları unutmadı. Yozgat’ta 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘’Engelliler Haftası münasebetiyle’’ İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü tarafından etkinlik düzenledi.
Bilal Şahin Camii'nde düzenlenen programa Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Balcıoğlu, Engelliler Derneği Başkanı Hamide Taşaslan, Din görevlileri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.
Din görevlileri tarafından Kur’anı Kerim ve ilahiler okunmasıyla başlayan programda  İl Müftüsü Ali Gülden, engelli bireylerin cami hizmetlerinden daha çok istifade etmesini sağlamak amacıyla başlatılan projenin de devam ettiğini hatırlattı.
Gülden, engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarına değinerek,  " Bu dünya imtihan yeridir. Rabbim sabredenlere müjdeler olsun buyuruyor. Peygamber Efendimiz (s.a.s.) “Mümin kişiye bir yorgunluk, bir hastalık, bir üzüntü, bir keder hatta batan bir diken dahi olsa, Allah bunları onun günahlarından bir kısmına keffâret kılar” buyuruyor dedi.
 Gülden, "Hepimiz imtihana tabi tutulup denendiğimiz bir hayatı yaşıyoruz. Allah kime hangi nimetleri vermiş ise o nimetleri nasıl kullandığından hesaba çekecektir" ifadelerine yer verdi.
Gülden, "İnsanın ilahi hitaba muhatap oluşu, onu seçkin ve saygıdeğer kılmıştır. Fiziki olarak insanda bulunan engel her ne olursa olsun, insanın eşrefi mahlukat olmasına asla engel teşkil etmez. Allah katında insanların değeri, fiziki yapısı, rengi, ırkı, cinsiyetiyle değil imanı ihlası takvası ve ameli nispetindedir" diye konuştu.
Engelli Koordinatörü H. Mehmet Taşçı’da Koordinatörlük faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin katılım sağlayan engelli vatandaşlara çeşitli hediyeler verdi. Program namaz, dua ve ikramlarla tamamlandı.           HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi