İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu'nda düzenlenen anma programına AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Çıtak, İl Başkanı Osman Çiftçi, İlçe Başkanı Fatih Koçer ve partililer katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Sorgun Alperen Ocağı Başkanı Ahmet Özbek, programa katılan vatandaşlara teşekkür etti.

Özbek'in konuşmasının ardından söz alan Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü İslam Felsefesi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mevlüt Uyanık, "Rahmetle andığımız Muhsin Yazıcıoğlu Alp ve Eren kavramlarını bir arada götüren, o Türk milliyetçiliğinin ete kemiğe bürünmüş haliydi. Seçkin şahsiyetin o Türk milletine sahip olduğu bütün değerlerle birlikte sevmek ve yükseltmek ülküsü olarak tanımlıyor ve kalkınmanın da itici gücü olduğunu söylüyordu." dedi.

Uyanık, "Gerek cezaevi yılları gerekse siyasal hayatta ki yeni söylemleri ve yeni kurduğu partiyle birlikte Türkiye'de belki de en önemli siyasal aktörlerinden biriydi ve bu suikasti de bu çerçevede Türkiye'nin günümüzü şekillendirmesindeki en önemli siyasal atraksiyonlardan biri olduğunu özellikle belirtmek istiyorum." dedi.

Konuşmaların ardından semazen gösterisinin ardından program sona erdi. Haber Merkezi

Editör: Hakimiyet Gazetesi