Yılmaz, mesajında, muhtarlık görevinin sevgi ve fedakârlık isteyen zor bir iş olduğunu ifade ederek, "Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir. Muhtarlarımız, milletimizin eli, gözü ve kulağı konumundadır." dedi.
Muhtarlık görevinin, bulunduğu mahallede veya köyde, Devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla Devlet kurumları arasında köprü vazifesini üstlendiğini söyleyen Başkan Yılmaz, "Muhtarlar Günü" nedeniyle kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Muhtarlarımız, mahallelerimizde ve köylerimizde halkımızın sesi ve temsilcisidir. Vatandaşlarımızla devlet kurumları arasında köprü görevi gören muhtarlarımızın, bu önemli görevi özveriyle yerine getirmeleri bizler için büyük önem taşımaktadır. Muhtarlarımız, mahallelerimizde ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için gece gündüz demeden çalışmaktadırlar. Bu vesileyle, tüm muhtarlarımızın 'Muhtarlar Günü'nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."                     HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi