Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse,  2012 yılında Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesinde Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen araçla bombalı saldırıda şehit olan  Teknisyen Yardımcısı İsmail Sakın ve Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda geçici görevli iken FETÖ’nün hain saldırısında şehit düşen Mustafa Aslan’ın ailesini ziyaret etti.
Nagihan Köse, ailenin acısını paylaşarak, ülkenin bekasına, barış ve kardeşliğine kast eden, ülkenin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen hain odakların amaçlarına asla ulaşamayacaklarını söyledi.
Şehit annesi ve şehit eşiyle bir süre sohbet eden Nagihan Köse, şehit aileleri ile her zaman beraber olduklarını ifade etti.
Nagihan Köse "Şehitliği Allah herkese nasip etmiyor. Sizin evlatlarınız en yüce makamlardan olan şehitlik makamındalar. Allah sizleri inşallah cennetinde kavuştursun. Sizlerin ve şehitlerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz" diyerek devletin ve milletin her zaman şehit ailelerinin yanında olmaya devam edeceğini kaydetti.
Nagihan Köse, bağımsızlığımızn, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün ölümsüzleşen abideleri olan şehitlerimizin gönüllerimizde daima yaşayacağını, kahramanlıklarını da asla unutulmayacağımızı kaydetti.
Şehitlerin hakkının hiçbir zaman ödenemeyeceğini vurgulayan Nagihan Köse, şehit ailelerinin daima yanlarında olduklarını belirtti.  Nagihan Köse, "Sizler bize şehitlerimizin emanetisiniz, bizde bu emanete en iyi şekilde bakmakla yükümlüyüz. Asla kendinizi yalnız hissetmeyin. Sizler bizim ailemizdensiniz ve sizin taleplerinizi her zaman yerine getirmeye hazırız" dedi.
Yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren şehit aileleri vatanın birlik ve bütünlüğünün daim olması temennilerinde bulundu.
                                       ÇETİN MERMERTAŞ.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi