Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse, doğuştan fiziksel ve zihinsel engelli Halime’yi ziyaret ederek, mutluluğuna ortak oldu.  Nagihan Köse’yi  karşısında görünce şaşırıp duygulanan Halime, Nagihan Köse’ye  teşekkür etti.
Nagihan Köse’yi görme umudunu yüreğinde taşıyan  engelli  Halime’nin hayalleri gerçek oldu. Her fırsatta engelli vatandaşların yanında olmaya çalışan Başkan Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse, kendisini görmek isteyen Halime’ye sürpriz yaptığı buluşmada duygu dolu anlar yaşandı. Engelli hayranına sarılarak, sıcaklığını gösteren Nagihan Köse, bir an olsun Halime’nin yanından ayrılmadı. 
Nagihan Köse, Halime ile bir süre sohbet ettikten sonra hediyeler verdi. Ailenin ve Halime’nin mutluğunu paylaşan Nagihan Köse, ev ziyaretlerini sürdüreceğini dile getirdi.
Her fırsatta engelli vatandaşların yanında olmaya çalışan Nagihan Köse’nin sürpriz ziyareti, hem ailesini hem de Halime’yi duygulandırdı. 
Ziyarette, hane halkını yakından tanıyıp istek ve taleplerini dinleyen Nagihan Köse, yerel yönetimler olarak her zaman engellilerin ve ailelerin yanında olduklarını söyledi.
Sosyal hayata engellilerin yaşadığı sorunları farkında olmamız gerektiğinin altını çizen Nagihan Köse, “Sevgi ile engelleri ortadan kaldırabiliriz. Çünkü engellilere saygı, onlara yaşama sevinci verir. Bu yüzden hepimizin birer engelli adayı bilinci ile hareket edip dezavantajlı grupların önündeki engelleri toplum olarak birlikte kaldırmamız gerekiyor” dedi.  ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi