Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), tüm ülkede olduğu gibi Yozgat’ta da adayların ve ailelerin büyük heyecanı ile gerçekleştirildi. Binlerce öğrenci okulların önlerinde aileleriyle birlikte yaşadıkları heyecanın ardından YKS’ye girdi.
Adayların çoğunluğunun, kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sabah erken saatlerden itibaren sınav yerine geldiği görüldü. Sınav merkezleri önünde görevlilerce karşılanan öğrenciler salonlara yönlendirildi.  Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilen sınavlarda ailelerden bazıları dua ederken kimisi de okul bahçesinde bekledi.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da sınav merkezleri önündeki manzara değişmedi. Çocuklarının aylar süren hazırlıklarının karşılığını alacakları sınava girmeleriyle velilerin heyecanları adeta yüzlerinden okunuyordu. 
Aileler, çocuklarının yıl boyunca sınava çalıştığını ve çocuklarının başarılı olması için dua ettiklerini söyledi.
Öğrenci yakınları çocukları için dua ederken, kimi öğrencilerin annesi, kimi öğrencilerin de hem annesi hem de babası çocuklarının sınav heyecanına ortak oldu. Çocuklarından çok kendilerinin heyecanlı olduğunu belirten aileler, çocuklarının sınavı kazanmasını temenni etti.
YKS'ye girecek öğrenciler, aileleriyle girecekleri sınav yerlerinde bir saat önce hazır oldular. Öğrenciler sınava alınırken aileler de okul önlerinde Kur'an-ı Kerim okuyup dualar ettiler. Sınav nedeniyle velilerin ve öğrencilerin heyecanlı olduğu gözlemlendi.
                                    HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi