ESOB Başkanı Latif Altın, Yozgat’ta öğrenci velilerinin okul alışverişi yapmaya başladığına dikkat çekti.  Başkan Altın, vatandaşların okul alışverişini yerli esnaftan yapmasını istedi.
Kırtasiye malzemesinin sağlığa uygun ve kaliteli olması gerektiğini dile getiren Altın, "Kırtasiye malzemelerinin kaliteli ve hijyen olması çocuklarımız için çok önemli. Alışverişlerimizi her türlü denetimleri yapılan esnaf ve sanatkarlarımızdan yapmalıyız" dedi.
 Başkan Altın, "Esnaf ve sanatkâr toplumun kara gün dostudur. Küresel sermaye ise sadece cebinizin dostudur. Çocuklarınızın okul ihtiyaçlarını satın alırken yerel esnafımız birinci tercihiniz olmalıdır. 2023-2024 okul sezonunda başta kırtasiye ürünleri olmak üzere çocuklarınızın bütün okul araç-gereç ve giyim ihtiyaçlarını yerel esnafımızdan karşılamanız bir nevi vatandaşlık görevidir. Bizler esnaf olarak her türlü tedbirimizi alarak sizlere hizmet vermeye hazırız. Kırtasiye ürünlerini kayıt dışı çalışanlardan ve sağlık açısından bulaşıcı riski büyük olan merdiven altı yerlerden temin etme yoluna gittiğiniz takdirde kendinizin ve ailenizin sağlığını da tehlikeye atmış olursunuz” dedi.
Altın, kırtasiye alışverişi için kentte ki esnafını işaret etti. Başkan Altın, "Okul kıyafetleri, çanta, ayakkabı ve kırtasiye malzemeleri okul alışverişlerinin olmazsa olmazı. Bu dönemde tüm okul alışverişi ihtiyaçlarımızı, yerli esnaftan yapalım. Yerli esnaftan yapacağımız okul alışverişiyle esnaflarımıza bir nebze olsun destek olalım. Vatandaşların, okul alışverişi yaparken cebin göre hesap yapması kadar doğal bir şey yok. Ancak, alışveriş konusunda ilimiz halkına destek olmamız, yerel ekonominin canlı kalması tüm Yozgat için çok önemli" diye konuştu.
Ailelerin okul alışverişlerinde yerel işletmeleri tercih ederek şehir ekonomisine ve ticaretine ciddi katkı sunacaklarına dikkat çeken Başkan Altın, bu konuda duyarlı davranmanın yerel ekonomide sürdürülebilirlik için önemli olduğuna vurgu yaptı.
                   SEVİLAY KAYAASLAN