Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Yozgat merkezde Sarıhacılı Mahallesinde yapımı tamamlanan okulun açılışını geçtiğimiz günlerde yaptıklarını ve öğrencilerin orada eğitim öğretime başladığını hatırlattı. Sarıhacılı Mahallesi dışında Sorgun ilçesinde bir tane okulun bulunduğunu ve Pazartesi gününden itibaren oranın da eğitime başlayacağını söyleyen Altınkaynak, ayrıca yine Sorgun bölgesinde yine 15 güne kadar ortaokul binasını müteahhit firmanın tamamlayacağını ve oranın da açılışının yapılacağını vurguladı. 
MESLEK LİSESİ İHALESİ TAMAM
Halihazırda devam eden 29 tane okul inşaatının bulunduğunun altını çizen Altınkaynak, ‘’Geçen hafta Cuma günü Meslek Lisemizin ihalesi yapıldı. Onu da bir firma aldı. Bu da çok büyük bir yatırım. O da ihale süreci tamamlandı. İnşallah onun da yakın zamanda teslimi yapılır. Bu ihaleyle ilgili süreçler tamamlandıktan sonra yer teslimi yapılıp inşaatına başlanacak. 
Yani bu Yozgat için çok büyük bir yatırım. Fiziki altyapısının çoğu tamamlanmış. Emeği geçen bütün idarecilerimize, milletvekillerimize, Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza hepsine çok teşekkür ediyoruz. Yeni ihtiyaç olan yerlerde Bakanımızın dün gelen bir yazısı vardı, tespitlerinizi yapın, bildirin diye.
Arkadaşlarımız da onunla ilgili çalışıyorlar. İhtiyaç olan yerlerde yeniden yatırım planlamasına dahil edilecek varsa da onları da Bakanlığımıza bildireceğiz’’ dedi HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi