Yozgat Valiliği himayesinde Orta Anadolu Kalkınma Ajansı koordinesinde Yozgat Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliğinde Uluslararası Yozgat Bisiklet günleri gerçekleştirilecek. Ulusal Dağ Bisiklet Yarışlarına 16 kategoride 100’e yakın sporcu katılacak.
Yozgat Çamlığı Milli Parkı’nda 19-20 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Ulusal Dağ Bisikleti Yarışları öncesi Vali Ziya Polat başkanlığında koordinasyon toplantısı düzenlendi.


Yozgat’ın spor kenti olma yolunda ilerlediğini hatırlatan Yozgat Valisi Ziya Polat, “Geçen sene birincisini yapmıştık. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Yozgat Belediyesi Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliği ile bu sene 19-20 Ağustos tarihlerinde ikinci uluslararası bisiklet yarışmasını yapacağız. Bu turnuvaların her sene geleneksel hale gelmesi için uğraşıyoruz. Bozok Film Festivalinin ikincisini yapıyoruz. Geçtiğimiz hafta Yelken Federasyon Başkanı ilimizi ziyaret etti.  Yozgat’ta yelken yarışları için çalışma yapıyoruz. Yozgat’ın var olan potansiyelini Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak için çaba gösteriyoruz. 19-20 Ağustosta yiğitler şehri Yozgat gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlayacaktır. Devletimizin tüm kurum ve kuruluşları Yozgat’a hizmet etmek için, Yozgat’ın tanıtımına katkı sağlamak için görevinin başında” dedi.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse ise “Geçen yıl Sürmeli Festivali etkinlikleri kapsamında Dağ Bisikleti yarışlarını gerçekleştirdik. 
Bu sene de Sayın Valimizin himayelerinde Oran Kalkınma Ajansının destekleriyle ve ilgili paydaş kurumlarımızın da ortaklaşa düzenlemiş olduğu Uluslararası Yozgat Bisiklet günleri 19 - 20 Ağustos tarihlerinde gerçekleştireceğiz. Sondan kaçış ve Uluslararası Dağ Bisikleti kategorilerinde yarışmalar olacak. Parkurumuz ise Çamlık Milli Parkımız olacak.
 Bu yarışmanın dışardan gelen sporcularımızın şehrimizin turizmine ve sosyal alanlarına katkı sağlayacak. Federasyonumuza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.   SEVİLAY KAYAASLAN