Yozgat şehir merkezinde uzun yıllardır hizmet veren pide fırınları, alınan yeni bir kararla Pazartesi günleri kapalı olacak. Yozgat Bakkallar Odası tarafından yapılan duyuruya göre, 3 Haziran Pazartesi gününden itibaren pide fırınları haftanın sadece bu gününde tatil yapacak ve diğer günlerde normal çalışma saatlerine devam edecek.
Fırıncılar, bu kararı işçi yetişmemesi ve sektördeki ağır çalışma koşulları gibi sebeplerle aldıklarını belirttiler. Kararın iş güvenliği ve çalışanların dinlenme hakkı açısından önemli bir adım olduğunu vurgulayan fırıncılar, Pazartesi günlerinin tatil olması sayesinde iş verimliliğinin artacağını düşünüyorlar.
Yozgat Bakkallar Odası Başkanı Mustafa Akdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "03.06.2024 Pazartesi gününden itibaren pide fırınlarımız Pazartesi günleri tatil yapacak. Bu kararla çalışanlarımızın dinlenme hakkı gözetilmiş olacak. Yozgat halkına hayırlı olsun" dedi.
Pide fırınlarının Pazartesi günleri kapalı olması, sektörde çalışanların sağlığı ve iş verimliliği açısından olumlu bir adım olarak değerlendiren Akdemir “ Bu uygulama ile fırıncıların daha dinç bir şekilde haftanın geri kalan günlerinde çalışmaları bekleniyor.” Şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi