Cumhuriyet Meydanı'nda Kur'an-ı Kerim tilaveti eşliğinde yapılan konuşmada Yozgat İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şahin Kılıçarslan, insanlığın Filistin'deki tarihi zulümlere tanık olduğunu belirtti. Kılıçarslan, "Aslında Filistinli kardeşlerimizin, Alman zulmünden kaçan Yahudilerin yardım talebiyle girdikleri topraklarda soykırım gördüklerini" vurgulayarak, İslam ülkelerinin bu zulme dur demesi gerektiğini dile getirdi.
Kılıçarslan, "İnsanlık, tarih boyunca en büyük zulümlerden birine tanıklık ediyor. İşgalci İsrail, kadın, çocuk, yaşlı ve sivil demeden Gazze'de soykırım suçu işliyor. Bu zulüm, tüm dünyanın huzurunu tehdit ediyor" Dedi
Kılıçarslan yaptığı açıklamada “Aslında Filistinli kardeşlerimizin yaptığı Alman zulmünden kaçan Yahudilerin sizde onlar gibi bize zulüm etmeyin bize yer verin yardım edin diye girdikleri Filistin toprakları. Bu gün kan gölüne döndürdükleri Filistinlileri kendi topraklarında mülteci kamplarına mahkum ettikleri sonra bu kampları vurarak kadın çoluk çocuk masum demeden soykırım yaptıkları çocuk cesetlerini köpeklerin yediği, gıdaya sağlık yardımına ulaşımın mümkün olmadığın bir ülke haline getirdiler.
Buradan sesleniyorum bu kadar İslam ülkesi neden bir araya gelip bu zulme dur demez neden çekinirler. Nus ile uslanmayanı etmeli tektir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir der atalar yani söz bitmiştir bıçak kemiğe dayanmıştır artık icraat zamanıdır ayağa kalkmanın zamanı geldi ve geçiyor.
İnsanlık, tarih boyunca gördüğü en büyük zulümlerden birine şahitlik ediyor. Apertheid rejimi işgalci İsrail; kadın, çocuk, yaşlı ve sivil ayırt etmeksizin Gazze'de soykırım suçu işliyor. Yaşanan bu işgal ve soykırım, vicdan sahibi yürekleri kanatıyor, başta bölgemiz ve Ortadoğu olmak üzere tüm dünyanın huzuruna kast ediyor.” İfade etti. 
“40 bine yakın Filistinli şehit edildi”
Son bilgilere göre, Filistin'de, 15 bin çocuk ve 10 bin kadın olmak üzere toplamda yaklaşık 40 bin Filistinlinin şehit edildiği bildiriliyor. Ayrıca, 100 bin kişinin yaralandığı ve on binlerce kişinin kayıp olduğu belirten Kılıçarslan” Son bilgilere göre Filistin'de, 15 bin çocuk, 10 bin ise kadın olmak üzere toplamda 40 bine yakın Filistinli şehit edildi. 100 bin kişi yaralanırken, on binlerce kişi ise kayıp, kayıp olan insanların İsrail tarafından gömüldüğü toplu mezarlar her gün açığa çıkıyor.
İşgalci İsrail'in saldırıları sebebiyle ayrıca, 100 bin üzerinde ev tamamen yıkılmış olmak üzere, 300 binin üzerinde ev zarar gördü. 2 milyon sivil ise saldırlar sonucu Gazze içerisinde zorla göç ettirildi. Mesleklerini icra eden, yaşanan soykırımı haberleriyle dünyaya anlatan 140 dan fazla gazeteci de, siyonist işgalcilerin saldırıları sonucu hayatını kaybetti.
Gazze'de şu anda yüz binlerce insan, yeterli gıdaya ve suya ulaşamıyor. Evet, ne yazık ki yüz binlerce insan 2024 yılında dünyanın gözleri önünde açlık ve susuzluk sebebiyle ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalmış durumda.
Sekiz aydır Gazze'de soykırımda bulunan Siyonist İsrail rejimi yeni bir caniliğe imza atmış ve başarısızlıklarını, verdiği kayıpları, esir edilen askerlerini unutturmak, dünya gündeminden uzak tutmak için Refah'ta onlarca Filistinliyi bombalarla yakarak şehit etmiştir. Tüm Dünya’nın sessizliğinden aldığı cesaretle Siyonistler, insanlıktan uzak bir halde terör saldırılarını sürdürürken gerçekleşen bu son saldırı sözün bittiği yer olmuştur. 
Uluslararası Adalet Divanı'nın saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarını bombalayan Siyonistler ‘in anlayacağı tek dilin güç olduğu da net bir şekilde bir kez daha ortaya çıkmıştır. Birleşmiş milletlerin yardım kuruluşlarını terör listesine almak sureti ile Gazze’ye- Refaha girişini engellemeye hazırlanan İşgalci rejim, yeni katliamların haberini vermektedir. Eğer durdurulmazlarsa daha büyük katliamlarla Gazze halkını yok etmeye hazırlanmaktadırlar.
Buradan bir kere daha acil ateşkes çağrımızı yineliyoruz. Vicdan sahibi tüm insanlara sesleniyoruz. Dünyanın gözleri önünde gerçekleşen bu soykırım karşısında herkesin üzerine sorumluluklar düşüyor. Herkes yaşanan bu büyük soykırıma karşı harekete geçmeli. Uluslararası kuruluşlar, sivil toplum ve devletler, işgalci İsrail'in zulümlerinin önüne geçmek için atılması gereken adımları acil bir şekilde atmalı. Bir an önce İsrail saldırıları durdurulmalı ve acilen ateşkes sağlanmalıdır. Filistin'de on yıllardır zulmeden işgalci İsrail'e karşı gereken yaptırımlar derhal uygulanmalıdır.
Tüm dünya ülkeleri ve halkları bir araya gelip tepkisini ortaya koymalıdır. İsrail, hukuksuz işgal hareketi ve katlettiği insanlar için uluslararası hukuk önünde ve tüm dünyanın vicdanında hapsedilmelidir. Güvenli bölge ilan edilen Kadınların, çocukların, yaşlıların bulunduğu çadır kenti vurmak insanlıktan uzak vahşilerin kanlı ve kalleş yüzünü bir kez daha ifşa etmiştir. Yüreklerimizi dağlayan bu katliam, insanlık tarihine kara bir leke çalmaktadır.
Dünyanın her bölgesinde mağdur, mazlum, masum Müslümanlar olduğu gibi filistinde de durum aynı artık bıçak kemiğe dayandı bu durum sona ermeli güçlü değil haklı olanın arkasında durulması dünyaya bir kez daha haykırılmalıdır.
İsrail cinayet şebekesi ve işbirlikçileri tıpkı özendikleri hitler ve tarihteki diğer firavunlar gibi lanetle anılacaktır.
Bizler bu gün burada toplanan sivil toplum kuruluşları olarak dünyanın tüm mazlumları ve Filistin'li kardeşlerimizle dayanışma içinde olduğumuz gibi Katil İsrail, destekçisi olan batılı devletler ve ABD'nin eylemlerini lanetliyoruz. Rabbim, Filistin halkının ve Gazze'li kardeşlerimizin yardımcısı olsun.” Şeklinde konuştu  HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi