Yozgat Belediyesi, paylaşma, birlik ve beraberlik duygularının yoğun yaşandığı Ramazan ayında dolayısıyla kurulan iftar çadırında iftar yemeği veriyor.
Yozgat’ta, 11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nın gelmesiyle büyük coşku yaşanıyor. Yozgat Belediyesi’nin açtığı iftar çadırında,  bugüne kadar yaklaşık 8 bin kişi orucunu açtı. 
Kimsesiz, maddi durumu iyi olmayan ya da çeşitli nedenlerle evlerinde iftar açamayan vatandaşlar, iftar çadırında Ramazan ayının manevi atmosferini yaşıyor.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Ramazan Ayı’nın rahmet, bereket, mağfiret, zekat, fitre ve sofraları paylaşma ayı olduğunu söyledi.

Başkan Köse, Yozgat Belediyesi olarak sosyal devlet anlayışı ile iftar çadırı kurduklarını aktardı.
Belediye Başkanı Köse, “Ramazan ayı paylaşmak ve dayanışma içerisinde olmaktır. Cumhuriyet Alanı’nda kurduğumuz iftar çadırımız ile hemşehrilerimize iftar yemeği vereceğiz. Ramazan ayı boyunca günlük bin kişilik sıcak yemeği iftar çadırımızda halkımızın hizmetine sunacağız. Ramazan ayının gönülleri birleştiren atmosferini, bereketini ve huzurunu bir arada yaşayacağız. Aynı zamanda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yemeklerini evlerine fazlasıyla ulaştırmaya da devam edeceğiz İftar sofralarında sunacağımız yemekler, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yılın her günü sıcak yemek sağlayan aşevimiz tarafından hazırlanıyor” dedi.
GÖNÜL SOFRASI
Yozgat Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan Gönül Soframızda her gün bin vatandaş birlikte iftar yapıyor. İhtiyaç sahibi, kimsesi olmayan, bakıma muhtaç 150 aile için gönül sofraları kurularak, evlerine  sıcak yemek götürülüyor.  Belediye, düğünden cenazeye, sevinçten hüznüne her anında Yozgatlı vatandaşın yanlarında oluyor.
AŞEVİ 32 YILDIR HİZMETTE
‘Gönül Belediyeciliği’ sloganıyla hizmet üreten Yozgat Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla da vatandaşlara dokunuyor. Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Şehr-ül Emin olarak ihtiyaç sahibi hiç kimsenin yalnız olmadığını gösteriyor. 
Başkan Köse, samimiyeti ve gayretiyle de takdir topluyor. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Yozgat’ta ihtiyaç sahipleri, kimsesi olmayan, bakıma muhtaç vatandaşlar için dev kazanlar kaynarken, gönül sofraları kuruldu. Yozgat Belediyesi, vatandaşların düğünden cenazeye, sevinçten hüznüne her anında yanlarında olurken, Ramazan ayında da yüzlerce vatandaşına sıcak yemek ulaştırıyor. 
HAYIR DUASINI ALIYOR 
Her gün ihtiyaç sahiplerine 4 çeşit sıcak sıcak yemek dağıtan Yozgat Belediyesi, vatandaşın hayır duasını alıyor. Her gün yüzlerce vatandaşa hizmet veren Yozgat Belediyesi, 65 yaş üstü büyükler ve ihtiyaç sahibi ailelerin günlük yemek ihtiyaçlarını karşılayarak destek oluyor. Yozgat Belediyesi aşevinde sabah saatlerinde başlayan mesai iftar, ihtiyaç sahibine yemekler ulaşıncaya kadar devam ediyor.


YEMEKLER DAĞITILIYOR 
Belediye Aş Evi’nde yürütülen çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkanı Celal Köse, sıcak yemek ihtiyacı olan aileleri ve dezavantajlı grupların yaşadığı mahallelerde sıcak yemek dağıtımlarını sürdürdüklerini ifade etti.
Başkan Köse, Yozgat’ta hiç kimsenin kendisini yalnız hissetmeyeceğine değinerek, ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ anlayışıyla hareket ettiklerine vurgu yaptı. İnsanlara hizmetin en kalbi noktası gönüller kazanmak olduğunun altını çizen Başkan Köse, gönül belediyeciliğini tüm kesimlere yayacaklarını dile getirdi.