ESOB Başkanı Latif Altın, Ramazan ayında yapılacak olan gıda yardım kolileri hakkında açıklamalarda bulundu. Ramazan alışverişinin yerel esnaftan yapılmasını isteyen Başkan Altın, kent ekonomisine katkı sunulması ve yerel ekonominin güçlendirilmesi adına alışverişlerde yerel esnafın tercih edilmesi çağrısında bulundu. Başkan Altın, “Onbir ayın sultanı Ramazan ayının bereketini esnafımızla birlikte yaşamak için alışverişlerinizde esnafımızı tercih edin” dedi. 
ESOB Başkanı Altın, vatandaşlardan Ramazan ayı alışverişlerini, ağırlıklı olarak ithal ürünlerin satıldığı, cari açığın körüklendiği zincir marketlerden değil, yerel esnaftan yapmalarını beklediklerini kaydetti. 
ESOB Başkanı Altın, bakkal, manav, fırıncı, lokantacı kasap ve kuruyemişçi başta olmak üzere gıda sektöründe faaliyet gösteren esnafın Ramazan ayı için hazırlık yaptığına değindi.
 ESOB Başkanı Altın, “Ramazan demek, bolluk bereket demek. Yoksulun gözetildiği, birlik ve beraberliğin en üst seviyeye çıktığı iftar sofraları için Ramazan alışverişine çıkan vatandaşlar çarşı, pazara hareketlilik getirdi. Ramazan ayının bereketiyle birlikte piyasaların canlanması esnaflarımızın da yüzünü güldürecek” ifadelerini kullandı. 
ESOB Başkanı Altın yerel esnafın zincir mağazalar ile rekabet edebilme gücünü günden güne kaybettiğine vurgu yaptı. ESOB Başkanı Altın, özellikle ramazan aylarında gelenek haline gelen kamu kurumları ve hayırsever iş adamları tarafından ihtiyaçlı ailelere gıda kolisi yardımı yapıldığını hatırlattı.
 ESOB Başkanı Altın, zor günler geçirmeye devam eden ve zincirlerine marketlere karşı direnmeye çalışan küçük esnaflar için hayırsever iş adamlarından ve kamu kurumlarından Ramazan ayı koli yardımları için yerel esnafları tercih ederek destek vermelerini istediklerinin altını çizdi.
                 SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi