Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, üniversitenin kentin kalkınmasın katkı sağlamakla birlikte ekonomik, sosyal ve kültürel yapısına da doğrudan olumlu etkilediğini söyledi.
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Yozgat’ta görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile değerlendirme toplantısında bir araya geldi. 
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar,  görev süresinin henüz ilk yılında farklılığını ortaya koydu. Göreve geldiği ilk günden itibaren ileriye dönük projeleri dillendiren Rektör Yaşar, hizmete girecek ve faaliyete geçecek yeni birimler için de bayram sonrasını işaret etti.
Odukça aktif çalışan Rektör Yaşar,  eğitim, sağlık ve sosyal alandaki projeleri bir bir hayata geçirirken, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni de son aşamaya getirdi.
Yozgat Bozok Üniversitesi Bozok Evi’nde gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, üniversitemizdeki son gelişmeler hakkında bilgiler aktararak kısa, orta ve uzun vadede yapılması planlanan projeleri açıkladı.
Yozgat Bozok Üniversitesi’ni daha yaşanılabilir bir kampüs hüviyetine dönüştürmek istediklerini belirten Rektör Yaşar, üniversite peyzajını master plan çerçevesinde değiştirmeye başladıklarının altını çizdi. 
Rektör Yaşar, Üniversitenin bütünlüğünü ve güvenliğini sağlama noktasında kampüsü ikiye bölen doğu ve batı kesimini “Battı-Çıktı Projesi” ile birleştirme hedeflerinin ise yerel ve ulusal dinamikleri harekete geçirerek sonuçlandırmayı istediklerini dile getirdi.
Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürlüğü ile iş birliğinde üniversite  kampüs alanında hayata geçirilmesi planlanan Bozok Su Göleti Projesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Rektör Yaşar, bu projenin üniversite kampüsünde yaşanan su sıkıntısına köklü çözüm olacağını yineledi. Rektör Yaşar, Cumhuriyet Mektebini akademisyenlerin, öğrencilerin ve Yozgat halkının faydalanacağı sosyal bir donatıya dönüştürdüklerini de belirterek tüm Yozgat halkını, Bozok Evi’nde ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını dile getirdi.
Hukuk Fakültesi’nin bu yıl ilk kez öğrenci alacağı bilgisini paylaşan Rektör Yaşar, tamamlanan akademik kadrosuyla bulunduğu bölgeye ve ülkeye güç katacak dinamik bir Hukuk Fakültesi’nin yeni eğitim öğretim dönemine hazır olacağına dikkat çekti.
Sağlık alanında ise Fizik Tedavi Rehabilitasyon ve Tıp Eğitimi Merkezi’nin kısa süre içinde hizmete açılacağını belirten Rektör Yaşar, teknik cihazların alımının tamamladığını ve son revizelerle birlikte alanında güçlü bir sağlık kuruluşunu hizmete açacaklarını söyledi. 
Rektör Yaşar Cumhuriyetin 100. Yılına yakışır Diş Hekimliği Hastanesinin de 2024 yılı bitmeden Yozgatlıların hizmetine açılacağı müjdesini paylaştı.
                       ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi