Yozgat’ta sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının tercihi yine Sağlık Sen oldu. 
Sağlık-Sen sağlık ve sosyal hizmet alanında 2 bin 484 üyeye ulaştı. 4 bin 965 çalışanın bulunduğu hizmet konulunun çoğunluğu Sağlık-Sen’den yana tavrını gösterdi.
Mayıs ayında belirlenen yetkili sendika sürecinde 2024 -25 yetki döneminde Yozgat’ta sağlık ve sosyal hizmetler kolunda Sağlık-Sen yetkili sendika olarak devam dedi.
Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Sağlık-Sen Yozgat Şubesi, Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlarda, Bozok Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yetkili sendika oldu.
YETKİ EMİN ELLERDE
Yozgat Sağlık-Sen Şube Başkanı Gökhan Eroğlu, 2024 yılı sayımlarında yetkinin yine Sağlık Sen’de olduğunu söyledi. 
Sağlık-Sen Şube Başkanı Eroğlu,  sendikaların üye sayımının yapıldığını belirterek, “Yozgat’ta tüm kurumlarımızda yine yetkili sendikayız. Üye sayımızı her geçen gün artırarak büyüme devam ederken, tüm kurumlarımızda yetkiyi almayı başardık" dedi. 
Başkan Eroğlu, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının inanmışlığının sonucu olarak yetkili sendika olduklarını belirterek, büyük bir aile olmanın gereğini yerine getirmeye devam edeceklerini aktardı. 
Başkan Eroğlu, “Yozgat Sağlık-Sen Şube yönetimi olarak; göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar her türlü zorluğu ve engeli aşmamız da bize yardım eden desteğini esirgemeyen çok kıymetli kadın kolları teşkilatımıza, gençlik teşkilatımıza her biri birbirinden kıymetli temsilcilerimize ve her zaman yüreğini gönlünü bize açan sağlık teşkilatımıza teşekkürü borç biliriz. Yetkili sendika olarak sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın huzur ve refahı için elimizden gelen her şeyi yapacağımızın bilinmesini isteriz. Allah yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.
DEĞERLERİMİZ FARKLILIĞIMIZ
Sağlık-Sen’in başarısında, değerler dünyasının büyük rol oynadığını vurgulayan Eroğlu, Sağlık-Sen’in sendikacılık anlayışı ile ilgili olarak şunları söyledi: 
“Temel ilkemiz, sağlık ve sosyal hizmet kolunda adaletsizliği, eşitsizliği besleyen tüm sorunlu yapılarla mücadele etmektir. Temel felsefemiz, hiçbir ayrım gözetmeksizin sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının gündemindeki sorunları çözüme kavuşturmaktadır. Sağlık-Sen’in yetki döneminin en temel farkı bu olacaktır. Geçmişin siyasal ve ideolojik sendika anlayışının ötekileştirdiği sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, Sağlık-Sen’in demokratik, bağımsız ve çözüm odaklı vizyonuna kendisini yakın görmüştür.
Bizler sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın bu desteğine layık olmak için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü biz sendikacılığı sadece ücret artışına indirgeyecek kadar basitleştirmiyoruz. Biz, elbette öncelikle sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının mali ve özlük haklarının iyileştirilmesi için mücadele verirken, dünya mazlumlarının umudu haline gelen Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğumuzu da unutmuyoruz. İşte bizi diğerlerinden ayıran, güçlü kılan bu değerlerimizdir. 
KARARLILIKLA MÜCADELE
Bizler Sağlık-Sen olarak üyelerden aldığımız güçle, önümüzdeki dönemde daha büyük başarılara imza atmak için gayret göstereceğiz. Sağlık-Sen olarak diğerlerinin hayal bile edemediği başarılar elde ettik. Üyelerimizden aldığımız güçle, önümüzde ki dönemde mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu bağlamda emek veren tuğlaya harç karan, binanın inşası için emek veren, herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.”              ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi