Çevrimiçi platform üstünden eğitimlerini gerçekleştirecek olan Sağlık-Sen Etüt Merkezi’nin en önemli özelliği olarak derslerin interaktif şekilde gerçekleştirilmesi ön plana çıkıyor. Ayrıca derslere katılan üyelerin çocukları, öğretmenlerle birebir iletişime geçerek soru sorabilecek. Üyeler, çocuklarının çalışma vaziyetini takip ederek, derslere katılımını ve sınav sonuçlarını sistemden görebilecek. Etüt merkezinde üyeler, AYT-TYT’yi kapsayan Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinden faydalanabilecek. Üyelerinden ön kayıt almaya başlayan etüt merkezi, tecrübeli uzman kadro eşliğinde eğitimlerini ücretsiz sürdürecek. Merkez, kısa sürede kendini geliştirerek sendika mensuplarına de destek olmaya devam edecek.
Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Gökhan Eroğlu, Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji gibi dersleri içeren AYT-TYT (üniversiteye hazırlık) etütlerinin online gerçekleştirileceğini aktardı.
Sağlık-Sen Etüt Merkezi tarafından üye çocuklarına özel online olarak verilecek AYT-TYT (üniversiteye hazırlık) derslerinin başladığını dile getiren Eroğlu,  Gelen talepler doğrultusunda online derslerimiz için kayıt süresinin uzatıldığını ifade etti. 
Sağlık-Sen Etüt Merkezi’nin tecrübeli bir uzman kadro eşliğinde derslerde öğrencilere destek sağlamayı amaçladığının altını çizen Eroğlu, etütlerin, Sağlık-Sen üyelerinin çocuklarının eğitimine katkıda bulunmayı hedeflediğine değindi.                    REŞİT ÜNAL