BAL Ligi’nde  liderlik koltuğunu sağlamlaştıran Yozgat Belediyesi Bozokspor,  rakibinin de kazanmasıyla  şampiyonluk turunu erteledi. Kırmızı siyahlılar zorlu Malatya deplasmanından istediği üç puanla döndü. Zorlu maçta rakibi karşısında baştan sona üstün oyun sergileyen kırmızı siyahlılar aradığı golü 24’üncü dakikada Reha Kurt ile buldu. Karşılaşmanın ikinci golünü ise uzatma dakikalarında Ahmet Üner kaydetti.
Malatya Yeşiltepe Stadı’nda oynanan ve doksan dakikası kıyasıya bir mücadeleye sahne olan maçta lider Bozokspor mücadeleye hızlı başladı ve daha ilk dakikalarda rakibi üzerinde üstünlük kurarak oyunun hakimiyetini elinde bulundurdu. Geliştirdiği ataklarda etkili olan kırmızı siyahlı temsilcimiz aradığı gülü 24. Dakikada Reha Kurt ile buldu. Skor üstünlüğünü eline alan kırmızı siyahlı temsilcimiz kontrollü oyuna dönerek hızlı ataklarla pozisyon üretmeye çalıştı. Kırmızı siyahlı ekibimiz ilk yarının son anlarında Ahmet Üner ile bir gol daha buldu ve soyunma odasına iki farklı üstünlükle gitti.
İkinci yarıda da üstünlüğünü ortaya koyan Yozgat Belediyesi Bozokspor, rakibine pozisyon üretme şansı vermedi. Kırmızı siyahlılar ilk yarıda bulduğu gollerle maçtan 2-0 galip ayrıldı.
Takipçisi 12 Bingölspor’un da haftayı üç puanla kapatması, kırmızı siyahlı takımın şampiyonluk turunu haftaya oynanacak Hacılar Erciyes maçına bırakmak zorunda bıraktı. Bozokspor, Hacılar Erciyes karşılaşmasından bir puan dahi olsa şampiyonluk turu atmış olacak.
                                            HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi