Üçüncü Lig yolunda sağlam adımlarla ilerleyen Yozgat Belediyesi Bozokspor pazar günü şampiyonluk yolunda Bozok Şehir Stadı Dış Sahasında çok önemli bir mücadeleye çıkacak. 12’inci Adam olarak tribünde 90 dakika birlik olup takımımıza destek olma vakti.
Bölgesel Amatör Lig (BAL) 11’inci Grubunda şampiyonluk için gün sayan Yozgat Belediyesi Bozokspor’a şimdi destek zamanı. 
Kırmızı siyahlılar Pazar günü kendi sahasında konuk edeceği Hacılar Erciyes maçını kazanarak ligin bitimine iki hafta şampiyonluk coşkusunu yaşamak istiyor.
Yozgat Belediyesi Bozokspor, Pazar günü kendi saha ve seyircisi önünde Hacılar Erciyesspor’u ağırlayacak. Karşılaşma Bozok Şehir Stadı Dış Sahasında saat 14.00’de başlayacak.
Geçen hafta Malatyaspor deplasmanından galibiyetle dönen kırmızı siyahlılar, şampiyonluk maçına çıkacak. Sahasında Erciyes’i ağırlayacak olan kırmızı-siyahlılar sahadan mutlak galibiyetle ayrılmak istiyor.
Bozok Yönetimi ise, tüm Yozgatlıları davet etti. Takıma destek çağrısında bulunan yönetim, Pazar günü oynanacak karşılaşma için tribünleri dolduralım mesajı verdi.
Yozgat’ta uzun yıllar sonra yaşanacak coşku için kentte sessizlik sürürken Hakimiyet Gazetesi ve Uğur Ofset çalışanları kırmızı siyahlı takımı ziyaret ederek, tatlı ikramında bulundu.
ŞİMDİ DESTEK ZAMANI
Yozgat Belediyesi Bozokspor,  hafta sonu oynayacağı Hacılar Erciyes maçı için hazırlıklarını sürdürürken antremanı ziyaret eden gazetemiz çalışanları, oyunculara ‘yanınızdayız’ mesajı verdiler.
Kırmızı siyahlı takımın ağızlarını tatlandıran gazetemiz çalışanları, “Kritik maçta vurduğunuz gol olsun. Sakatlık yaşamadan, birlikte şampiyonluk coşkusunu yaşayalım” dediler.
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Reşit Ünal, Pazar günü oynanacak Hacılar Erciyes Maçı’na kırmızı-siyahlı taraftarları davet ederek; “Bütün tribünleri doldurarak takımımızı destekleyelim.”dedi.
Bozokspor bütün kesimlerin destek olması gerektiğini dile getiren Reşit Ünal, açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Malatya deplasmanından 2-0 galip gelerek bizleri sevindiren, son dakikaya kadar mücadele eden, teknik heyet ve futbolcularımızı tebrik ediyoruz.  Artık yolun sonuna geldik. Pazar günü oynayacağımız maçı kazanarak şampiyonluk turunu atacağız.
Pazar günü kendi sahamızda oynayacağımız maça herkesin gelmesini istiyoruz. Yozgat’ın en büyük reklamı Bozokspor’dur. Erciyes mücadelesinde bütün tribünleri doldurarak takımımızı destekleyelim” dedi.
DESTEK BEKLİYORLAR
BAL Lig 11’inci Grupta mücadele eden Yozgat Belediyesi Bozokspor, üçüncü lig yolunda şehrin desteğini arkasında hissetmek istiyor. Temsilcimiz Pazar günü saat 14:00’da Kayseri temsilcisi Hacılar Erciles ile karşılaşacak. Şampiyonluk yolunda son düzlüğe giren kırmızı siyahlılar, Pazar günü üç puan olarak kente büyük coşku yayatacak. 
KIRMIZI SİYAHLILAR 
ORTAK PAYDAMIZ
Pazar günü Taraftarların maça yoğun ilgi göstermesi beklenirken tribünlerin tekrar Bozokspor’un en itici gücü olması hedefleniyor. 
Hep beraber takımımızı şampiyonluğa götürelim. Kırmızı siyahlı takam ortak paydamızdır. Tribünlerde 90 dakika boyunca takımımızı destek olup sezon sonunda hep birlikte Yozgat sokaklarında şampiyonluk turu atalım.
KALE ARKASINA
TRİBÜNÜ KURULSUN
Tüm Yozgatlıların stadı doldurması ve takımına sahip çıkması için Çamlık tarafından bulunan kale arasında tribün oluşturulması talebi geldi. 
Kırmızı siyahlı taraftarlar, yetkililere çağrıda bulunarak kalesi arkasının tribüne dönüştürülmesi için çalışma yapmalarını istediler.
Bozok Şehir Stadı Dış sahasının dolmasının beklendiği karşılaşmada, kale arkasının da  açılarak daha fazla taraftarın maça gelmesinin önünün açılması istendi.                               SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi