Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, seçim çalışmaları kapsamında Yenicami Mahallesi sakinleri ile buluştu. ‘Komşularımızla buluşuyoruz’ mottosuyla her gün bir mahalleye giden Başkan Köse, Yenicami mahallesinde 5 yıllık dönem içerisinde gerçekleştirilen yatırım ve hizmetleri anlattı. Yeni döneme ilişkin proje paylaşımında da bulunan Başkan Köse’yi  eşi Nagihan Köse’de yalnız bırakmadı.
Başkan Köse,  Yozgat’ın büyümesi, gelişmesi, Yozgat’ın Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir şehir olması noktasında bir kez daha hizmet ve eser belediyeciliğine devam edeceklerini söyledi.
Başkan Köse, Yozgat’a en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olduklarını belirterek, gönül belediyeciliği anlayışı ile çalışmaları sürdürdüklerini ve 2024 yılının önemli projelerin tamamlanarak hizmete girdiği bir yıl olacağını vurguladı.
Başkan Köse, mahalle ve kente dair gerçekleştirdiği sunum ve bilgilendirmelerin ardından vatandaşlardan gelen önerileri dinledi.
Başkan Köse toplantıda 5 yıl içerisinde yaptıkları projeleri mahalle sakinlerine slayt eşliğinde anlattı. 
 Alt yapı projesinden, üst yapı projelerine, mahalle konaklarından, Büyük Cami ve Millet Bahçesi çalışmalarına kadar 5 yıl içerisinde yap tığı tamamlanan ve devam eden bütün çalışmaları anlatan Köse, “Biz yaptık, anlatıyoruz, inşallah sizlerin sayesinde yapmaya devam edeceğiz. Bu kadar çalışmayı yapmışsak, yapabilmişsek, Cumhurbaşkanımızın, bakanlarımızın yani belediye ile iktidarı aynı yerde tutmamızın sayesindedir” dedi.
Yozgat tarihinde benzeri görülmemiş bir altyapı çalışması olan “Asrın Projesi” hakkında konuşan Köse, projenin toplamda 650 milyon liralık bir yatırım olduğunu ve bu yatırımın 3 yıl gibi kısa bir sürede kendini amorti edeceğini belirtti. 
Başkan Köse, Yozgat’ın her alanda gelişmesine katkı sağlayacak projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, mazeret değil hizmet ürettiklerinin altını çizdi.
Başkan Köse,  toplantı sonrasında mahalle sakinleri tek tek dinledi ve “Mahalle ayrımı gözetmeden, ilk günkü aşkla çalışıyor ve şehrimizin her köşesine hizmet götürmeye devam ediyoruz” dedi.
 Başkan Köse, Yenicami Mahallesi’ne kazandırılan hizmetleri sıraladı ve mahalle sakinlerin görüş ve önerilerini dinledi. Başkan Köse, “Bizler görev süremiz boyunca mahalle ayrımı gözetmeden her bölgenin acil ihtiyaçlarını tespit ederek büyük bir özveriyle çalıştık ve çalışıyoruz. 
Yenicami Mahallesi’ne ulaşımın daha konforlu olması için yeni yollar yaptık. Kanalizasyon altyapısı olmayan noktalara kanalizasyon hattı inşa ettik. Mahallemizin taleplerini karşıladık” ifadelerini kullandı.
Başkan Köse, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, “Teşekkürler
"Yeni cami mahallesi"
Yeni Cami Mahallesi toplantımızda bizleri yalnız bırakmayan, salonları dolduran hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Biriz, beraberiz, birlikte Yozgat'ız” ifadelerine yer verdi.       ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi