Altyapıdan üstyapıya, tarımdan sosyal yaşama ve birçok alanda yürüttüğü çalışmalarla örnek bir belediyecilik ortaya koyan Yozgat Belediyesi, hem şehircilik hem de kent estetiği alanında yaptığı çalışmalarla takdir topluyor. 
Yozgat’ta hayata geçirdiği çağdaş şehirlik çalışmaları ile göz doldurmaya devam eden Belediye, kente modern görünüm kazandırmak adına yoğun çalışıyor. 
Sosyal yaşam alanları oluşturma çalışmalarını sürdüren Belediye, şehrin orta konumunda bulunan alanı Meydan Yozgat olarak inşa ederek halkın kullanımına sunacak.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, yeni dönem için seçim çalışmalarına devam ederken diğer yandan hayata geçirmeyi planladığı projeler üzerinde duruyor. Kentin kalbine yapılacak mega proje ile yeni bir yaşam alanı inşa edilecek. 
Yozgat Belediyesi, şehir merkezinin kalbi konumunda bulunan terminal bölgesinde dev proje hazırladı.Belediye Başkanı Celal Köse, kentsel ve tarihi dokuyu koruyan, yeşil ağırlıklı, şehrin kimliğini yansıtan dev bir meydan projesi uygulayacaklarını ifade etti.
Yozgat’ta  göreve geldiği 2019’dan itibaren kentin geleceğine yönelik projeler üzerinde duran Başkan Köse,  Çevre Yolu Yeni Yozgat Projesi’nin ardından büyük önem verdiği Meydan Yozgat Projesiyle yepyeni bir yaşam alanı daha oluşturacak.
Hafta sonu Çalatlı köyünde düzenlenen programda proje ile ilgili bilgi veren Başkan Köse, mevcut terminalin taşınması ile bulunduğu bölgeye işlevsel bir camii ve modern dükkanlar inşa edeceklerini söyledi.
Başkan Celal Köse, “Yaptıklarımız yeni dönemde de yapacaklarımızın teminatıdır. Eksik olan projelerimizi yeni dönemimizde yapacağız” dedi. 
Sosyal ve kültürel hayatına hareketlilik katacak olan meydan projesine önem verdiklerinin altını çizen Başkan Köse, “Meydan Yozgat Projesi değer katacak bir proje. 
Eski terminalin bulunduğu bölgeye işlevsel bir camii ve modern dükkanlar inşa edeceğiz. Ticari alanları ve sosyal donatılarıyla Yozgat’ın doğasına uygun hayat dolu bir meydan. Yozgat nefes alabileceği meydanına kavuşuyor. Şehri ilmek ilmek dokuyoruz” diye konuştu.                   ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi